Letiště Londýn Stansted se spojuje s Kiwi.com

Česká společnost Kiwi.com, která se zaměřuje na vyhledávání a prodej letenek do celého světa, a London Stansted Airport, nejrychleji rostoucí letiště ve Velké Británii, oznámili strategické partnerství.

Na snímku: Patrick Zeuner, Head of Airport Partnerships Kiwi.com, Aboudy Nasser, Chief Commerial Officer London Stansted Airport, Zdeněk Komenda, Chief Business Development Officer Kiwi.com, Tomáš Dostál, Airport Partnerships Manager Kiwi.com.

Jeho cílem jsou inovace a zjednodušení letecké přepravy s přestupy, tedy bez opakovaných check-inů, přestupních terminálů či nutnosti opakovaného odbavení zavazadel pro navazující lety. Letiště Stansted aktuálně investuje do své modernizace 600 milionů liber.

V současné době více než 40 % cestujících z celého světa obchází tradiční rezervační postupy a vytváří si vlastní trasy s mezipřistáními a transfery. V souladu s filozofií „Virtual Interline“, tedy virtuálního propojování (vzájemně nespolupracujících) aerolinek jim Kiwi.com a Stansted tyto kroky zjednoduší.

Spolupráce a iniciativa druhého nejvytíženějšího londýnského letiště a Kiwi.com nesoucí název „Virtual Interline“ je prvním svého druhu a má za cíl cestujícím všech klasických i nízkonákladových leteckých společností poskytovat rychlé, pohodlné a bezproblémové přestupy na stanstedském letišti.

Cestující přestupující na Stanstedu budou celý proces přestupu absolvovat mnohem jednodušeji a rychleji, vyhnou se tak mimo jiné i nekomfortnímu a opakovanému check-inu nespolupracujících leteckých přepravců. Aerolinkám létajícím na stanstedské letiště se tak vyřeší problémy spojené s komplexním propojováním a integrací rezervačních systémů jak klasických, tak nízkonákladových přepravců. Zákazníci ze 185 zemí světa teď mohou díky algoritmům, strojovému učení a zákaznickým datům Kiwi.com využít více než 2500 unikátních letových kombinací klasických i nízkonákladových aerolinek využívajících právě toto letiště.

„Jsme rádi, že můžeme díky partnerství s letištěm Stansted poskytnout novou službu, která usnadní cestu jak pasažérům, tak aerolinkám, které Stansted využívají. Růst našeho modelu Virtual Interline umožní bezproblémové cestování i na globální úrovni,“ řekl Zdeněk Komenda, ředitel divize Business Development společnosti Kiwi.com.

„Aktuálně naše služby využívá nejvíce cestujících v historii, létáme do více než 200 destinací po celém světě a jako nejrychleji rostoucí londýnské letiště očekáváme, že bude tento trend pokračovat. I to je důvod, proč investujeme 600 milionů liber do modernizace. Současně jsme již zažádali o povolení k navýšení celkového počtu odbavených cestujících na 43 milionů ročně,“ řekl Aboudy Nassat, Chief Commercial Officer letiště Londýn Stansted. „Spolupráce s partnery jako je Kiwi.com pro nás představuje možnost, jak i nadále přinášet revoluční produkty jako právě „Virtual Interline“, který je win-win situací jak pro cestující, tak pro letecké společnosti,“ dodal.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..