Letecká společnost Royal Jordanian mezi 20 nejbezpečnějšími aeroliniemi světa

Letecká společnost Royal Jordanian se dle každoročně vydávaného hodnocení nejbezpečnějších leteckých společností světa AirlineRatings.com umístila opět v první dvacítce.

Foto: Royal Jordanian

Systém hodnotící bezpečnost byl vytvořen za pomoci ICAO (United Nations’ International Civil Aviation Organization – organizace pro mezinárodní civilní letectví).

Prvních 20 nejbezpečnějších dopravců bylo vybráno ze skupiny 409 aerolinií založených na souladu s mezinárodními regulačními orgány, věku jejich flotily, záznamu o úmrtnosti za posledních 10 let, výsledků z bezpečnostních auditů IATA a zda jejich země původu odpovídají bezpečnostním parametrům organizace ICAO.

Seznam byl vytvořen dle abecedního pořadí. Mezi 20 dopravců, z nichž nebyl vybrán žádný vítěz, se řadí Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific, Emirates Airlines, Etihad Airways, Eva Air, Finnair, Hawaiian Airlines, Japan Airlines, KLM, Lufthansa, Qantas, Royal Jordanian, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines, Swiss Airlines, Virgin Atlantic a Virgin Australia.

Letecká společnost Royal Jordanian je pravidelně oceňována organizacemi IOSA (IATA Operational Safety Audit), ISAGO (The IATA Safety Audit for Ground Operations) a SAFA (Safety Assessment of Foreign Aircraft).

Navíc Jordánská komise pro regulaci civilního letectví (CARC) provádí pravidelné audity operací a letů Royal Jordanian, aby zajistila, že jsou plně v souladu s místními a mezinárodními požadavky, kromě vnitřních auditů provedených samotnou leteckou společností.

Prezident/CEO letecké společnosti Royal Jordanian Stefan Pichler uvedl: „Jsme pyšní na umístění mezi 20 nejbezpečnějšími dopravci světa. Striktně dodržujeme mezinárodní bezpečnostní nařízení a regulace jak ve vzduchu, tak i na zemi. Ujišťujeme se také, že budeme udržovat naši vysokou mezinárodní pozici a budeme pokračovat ve zlepšování služeb s cílem zvýšit konkurenceschopnost RJ na trhu.“

Toto globální hodnocení Royal Jordanian odráží provozní efektivitu společnosti, její fungování s nejvyšší mírou bezpečnosti letectví a dodržování mezinárodních postupů, které zajišťují a nabízejí vynikající úroveň letecké a pozemní bezpečnosti, dodal Pichler.

Dále Pichler zmínil, že RJ pravidelně vyvíjí technologie, obnovuje flotilu, pracuje na navyšování počtu zaměstnanců a členů posádek, a to především prostřednictvím nákladného školení v Jordánsku a zámoří.

www.rj.com

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..