DopravaZprávy

Letecká společnost Lufthansa zrušila 1300 letů za 48 hodin

Lufthansa oznámila zrušení 1300 letů, německá cabin crew vytvořila nátlak dvoudenní stávkou a vrhá cestující do úplného chaosu.

„Stávka přímo ovlivní asi 180 000 cestujících,“ uvedla letecká společnost ve svém prohlášení ve středu poté, co na poslední chvíli prohrála soudní bitvu, aby zastavila stávku. Dvoudenní stopka svolaná Unií leteckých účastníků UFO měla začít ve čtvrtek v 10:00. Unie uvedla, že stávka ovlivní všechny odjezdy Lufthansy v Německu během těchto dvou dnů. Největší německá letecká společnost uvedla, že „lituje nepříjemností pro cestující“.

Dopravce sestavoval pokud možno alternativní letový řád a dodal, že postižené cestující si mohou zdarma zarezervovat své cesty nebo vyměnit své vnitrostátní lety za vlakové jízdenky.

Oznámení o zrušení 700 letů ve čtvrtek a zhruba 600 v pátek přichází poté, co frankfurtský pracovní soud zamítl žádost Lufthansy o soudní příkaz k zablokování stávky. Soud rozhodl, že stávka byla legální. Protest by se neměl dotknout dceřiných společností spadajících pod mateřský koncern Lufthansa, k nimž patří například Eurowings, Germanwings, Swiss, Austrian Airlines nebo Brussels Airlines. Odbory si ale vyhradily právo stávku rozšířit i na tyto aerolinky.

Podle stránek pražského letiště bylo v pátek zrušeno i pět letů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem a také zpáteční spoj do Mnichova.

Adéla Štechová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button