Pilot přistál na špatném letišti

Nízkonákladová společnost Southwest Airlines si utrhla z ostudy kabát, když její pilot Boeingu 737-700 přistál přibližně o 11 kilometrů jinde. Podle letového řádu mělo letadlo se 124 pasažéry doletět do Bransonu v neděli večer amerického času, ale přistálo v Taney County, které má o polovinu kratší ranvej.

Southwest Airlines

Southwest Airlines Foto: Aero Icarus/Flicker.com

Vrchní kapitán letadla, který létá 15 let,  a první důstojník byli suspendování, dokud případ neprošetří případ americké úřady, uvedl server BBC. „Pilot musel hodně zatáhnout za ruční brzdu. Bylo to hodně slyšet a nakonec jsme i cítili spálené gumy,“ uvedl Scott Schieffer, jeden z pasažérů letadla. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Pasažéři byli transportování následně jiným letounem na správné letiště. Letoun nakonec odletěl následující den, i když se zpočátku piloti domnívali, že jim nebude tamní dráha stačit. Podle norem by měla být o 300 metrů delší. Nakonec odborníci posoudili všechny okolnosti a dali povolení k odletu.

 

Jedná se již o druhý případ během dvou měsíců, kdy letadlo přistálo na špatném letišti. Minulý rok v listopadu přistál nákladní letoun Boeing 747 Dreamlifter omylem na letišti Jibara v Kansasu.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..