Lenka Viková: Na Kanáry chceme létat denně

13. října se v Praze konala konference s účastí vrcholných představitelů Kanárských ostrovů. Co bylo jejím cílem, se ptáme organizátorky akce Lenky Vikové, ředitelky CK Canaria Travel.

Foto: Luděk Neužil

Foto: Luděk Neužil

S jakým záměrem jste do Prahy pozvala delegaci v čele s prezidentem vlády Kanárských ostrovů?

Konference, která byla určena nejen českému, ale šířeji i středoevropskému trhu, představila náš plán udělat z Prahy mezinárodní hub pro směřování masové turistiky na Kanárské ostrovy. Po dvaceti letech věnovaných výhradně této jedné destinaci jsme se jako cestovní kancelář Canaria Travel a zároveň akcionář letecké společnosti Travel Service rozhodli nabídnout tento projekt Kanárským ostrovům. Zdejší vláda stále hledá nové trhy a my jim je v podobě střední a východní Evropy nabízíme. Konference byla rovněž příležitostí osvětlit našim partnerům strukturu a spojení se společností Travel Service, která má na Kanárských ostrovech dvě bázovaná letadla. Canaria Travel, Travel Service a Letiště Praha tak Kanárským ostrovům nabízejí celoroční spojení, které by zajistilo turisty nejen z České republiky, ale i z dalších zemí regionu včetně Ruska, Rumunska a Bulharska.

Jak dlouho jste projekt připravovali a jaký je jeho současný stav?

Nejdůležitější a zároveň nejpracnější je nalézt konektivitu v letech. V období přípravy zimních letových řádů jsme strávili spoustu času jednáními s ČSA, abychom dohodli spolupráci na ruském trhu. Výsledkem je codesharová spolupráce Českých aerolinií a Smart Wings na pravidelné lince, která bude od letošního 4. listopadu směřovat z Ruska přes Prahu na Tenerife. Přímé napojení na ruský trh je výhodné jak pro velké ruské touroperátory, kterým nabízíme letenky, tak pro menší cestovní kanceláře, jež od nás mohou získat celý produkt včetně ubytování a rusky mluvícího průvodce.

Kolik letů nyní nabízíte a jaký je plán do budoucna?

V současné době létáme z Prahy na všechna kanárská letiště pět letů týdně, jeden operujeme ve čtvrtek, dva v pátek a dva v sobotu. Nyní přidáváme pondělí, takže nám chybí pokrýt úterý, středu a neděli. Naším cílem je klientům umožnit cestovat na Kanárské ostrovy denně po celý rok tak, aby se nemuseli vázat na týdenní pobyty a mohli využít spojení i na prodloužené víkendy. Ty jsou v zimních měsících oblíbené např. mezi golfisty.

Od listopadu nabízíte přímý spoj na Tenerife, čímž je projekt spuštěn. Stojí mu ještě něco v cestě?

Jediné úskalí nyní spatřujeme v mezinárodní situaci, která odlákala turisty z Egypta právě na Kanárské ostrovy. Hotelová kapacita je tady pro příští měsíce naplněná a za této situace jsou místními hoteliéry vyšponované i ceny.

Lenka Neužilová

Enter the text or HTML code here

komentáře 3

  1. Doufejme, že se lepším spojením zlevní zájezdy na Kanárské ostrovy.

  2. Po tom, co provedla ČNB, pochybuji.

  3. Možná budeme rádi za výlet na Karlštejn, tedy pokud budeme mít na vlak, a o Kanárech si necháme jen zdát.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..