Leila Boasier Budecker: Dovolená v Dominikánské republice je především o zážitcích

Do funkce ředitelky Národního turistického úřadu Dominikánské republiky v Praze se po necelých dvou letech vrátila Mgr. Leila Boasier Budecker. V rozhovoru jsme se zaměřili na marketingové plány centrály a místa, která doporučuje navštívit.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

V uplynulých dvou letech jste vedla Dominikánský touristboard v Madridu. Jaká je vaše výchozí situace v Praze a jaké máte cíle?

Ano, v madridské centrále jsem měla na starost propagaci destinace ve Španělsku a Portugalsku. Přitom jsem řídila distančně pražskou pobočku, pod kterou spadají Česká republika, Polsko a trhy východní Evropy.Nové zkušenosti a podněty, které jsem získala při vedení obou kanceláří, chci v Praze využít a dále rozvinout.

Můžete nám přiblížit marketingové plány centrály?

Do Dominikánské republiky zavítalo od ledna do srpna celkem 5 075 627 turistů, což je meziročně o 5 % více. Z Česka přijelo v tomto období o rekordních 84,33 % návštěvníků více. Samozřejmě chceme nadále zvyšovat zájem českých turistů, propagujeme proto nejen plážové destinace, ale také zážitky, ekoturistiku, kulturu i místní gastronomii. Jednotlivá témata prezentujeme v rámci marketingové kampaně „To se mi líbí“. V listopadu plánujeme pro cestovní kanceláře a agentury webináře a soutěže a chybět nebudeme ani na veletrzích a cestovatelských festivalech.

Která místa byste doporučila navštívit?

Za návštěvu rozhodně stojí rajský ostrov Saona a laguna Piscina Natural. Její dno totiž pokrývají mořské hvězdice. U břehů ostrova Catalina můžete šnorchlovat mezi barevnými korálovými útesy. Pokud se do Dominikánské republiky chystáte – ať už vy nebo vaši klienti – mezi lednem a březnem, určitě se vydejte do Samanského zálivu, kam právě v zimě připlouvají keporkaci. Úžasným zážitkem je i výlet na koni k vodopádu El Limón nebo plavba do národního parku Los Haitises se zastávkou na ostrově Cayo Levantado. Pokud vás zajímá historie, zajeďte se podívat do Santo Dominga, které je nejstarším městem Ameriky. Chcete vědět, jak se vyrábějí doutníky, jak se pěstují káva a kakao nebo jak se zpracovávají kokosový olej a cukrová třtina? Pokud ano, vše vám poví na Safari výletu. Z českých cestovních kanceláří mohu doporučit CK Caribissimo, která se na Dominikánskou republiku specializuje už přes 15 let.

www.GoDominicanRepublic.cz

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..