Léčebné pobyty v Česku jsou podle Rusů nejlepší na světě

V prestižní soutěži National Geographic Traveler Awards 2019, kterou již podeváté pořádala ruská edice cestovatelského časopisu National Geographic Traveler, získala Česká republika první místo v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“.

Foto: CzechTourism

„Rusové jsou hned po Němcích druhou nejpočetnější skupinou v českých lázních. Kromě jejich počtu je pro lázeňské regiony zajímavá především vysoce nadprůměrná délka jejich pobytu. Ta se například v Karlovarském kraji pohybuje kolem deseti dnů,“ uvedl Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism.

Hlasování se účastnilo prostřednictvím webu www.nat-geo.ru a sociálních sítí více než 450 000 čtenářů časopisu National Geographic Traveler, kteří od června do října 2019 vybírali nejlepší turistické destinace a poskytovatele služeb ve dvaceti pěti kategoriích.

Slavnostního vyhlášení soutěže, které proběhlo na konci listopadu v Moskvě, se účastnilo sedmdesát pět finalistů z celého světa. České republika byla nominována v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“, kde pro ni hlasovalo 40 % účastníků ankety, což ji vyneslo na první příčku. Za Českou republikou se s 29 % hlasů umístilo Jordánsko a s 11 % Srbsko.

„Podle statistik World Travel & Tourism Council je Česko v medicínské turistice velmocí. Podle objemu peněz, které v tuzemsku zahraniční klienti utratí, je Česká republika na jedenáctém místě na světě. V Evropě je dokonce pátou zemí s největší útratou zahraničních pacientů,“ doplnil Jan Herget.

CzT

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..