HotelyWellness & SpaZprávy

Léčebné lázně Mariánské Lázně letos čekají mírný pokles tržeb

Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s (LLML) letos čekají mírný pokles tržeb. V posledních letech se ale firmě, která provozuje většinu lázeňských domů v Mariánských Lázních, daří a loni skončila se ziskem před zdaněním 100,6 milionu korun. Podle ekonomického ředitele LLML Pavla Říhy ale letos původně optimistické plány zhoršuje nárůst nákladů.

Společnost letos plánovala dosáhnout tržeb ve výši 887,6 milionu korun. „Oproti plánovaným tržbám očekáváme pokles o sedm až osm procent. Pokles zisku bude výraznější zejména kvůli zmiňovanému poklesu tržeb, ale také kvůli nárůstu provozních nákladů a nárůstu mzdových nákladů,“ uvedl Říha.

Léčebné lázně Mariánské Lázně jsou součástí skupiny Danubius Hotels. V loňském roce společnost dosáhla tržeb 868,8 milionu korun. Bylo to zhruba o 45 milionů více než v roce 2016. Největší část tržeb získávají LLML z léčebných pobytů, které představují zhruba 84 procent tržeb. Do deseti procent tržeb pak představují hotelové služby.

Mírně se také mění složení klientů LLML. „Počet českých pojištěnců je na úrovni loňského roku a tvoří zhruba 11procentní podíl na tržbách společnosti. U zahraniční klientely došlo k poklesu německé klientely o šest procent, Rusky mluvící země mají pokles o 10 procent, ale naopak došlo k nárůstu české samoplátecké klientely o pět procent a nárůst u ostatních evropských států o osm procent,“ uvedl Říha.

Počet zaměstnanců společnosti se pohybuje kolem šesti set třiceti. Mzdové náklady dosáhly v loňském roce 203,9 milionu korun, což bylo asi o 20 milionů více než předešlý rok. Firma se, stejně jako většina zaměstnavatelů v poslední době, potýká s nedostatkem kvalifikovaných i nekvalifikovaných zaměstnanců a obecným růstem mezd. „V roce 2017 došlo k nárůstu mzdových prostředků o 9,8 procenta a v letošním roce v porovnání s rokem 2017 plánujeme nárůst mzdových prostředků o sedm procent,“ uvedl Říha.

Podle výroční zprávy za rok 2017 loni LLML investovaly přes 30 milionů korun zejména do rekonstrukcí pokojů v Nových lázních, hotelu Hvězda nebo Maria Spa. Bazénová hala a odpočinková zóna byla modernizována v hotelu Vltava-Aesculap. Rekonstrukce pokojů za desítky milionů korun mají pokračovat i letos.

Newsroom TTG, ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button