Zprávy

Le Puy du Fou: tématický park, kde zapomenete na 21. století

Tématický park Puy du Fou patří k nejnavštěvovanějším ve Francii.  Nabízí kultivovanou zábavu opírající se o skutečnou historii. Kolem 1200 komparsistů, 800 kostýmů, 70 zapojených povolání, to jsou obvyklá čísla pro jedno představení, které trvá necelé dvě hodiny.

Foto: Puy de Fou

Nejrůznější efekty, poezie textů, pozornost každému detailu, čistota hudby, emoce. Kdo navštíví tento park nelituje. Vše začalo v roce 1977, kdy zámek Puy du Fou byl pouhou ruinou. V průběhu let se rozšiřoval tématický park, vznikly galo-římský stadion, panoramatická tribuna, středověká vesnička, stavba věnovaná secesi, vedle historických představení se objevil i balet dravých ptáků. Každý rok zde připravují nové představení. Prožijete zde příběhy Richelieuových mušketýrů, gladiátorů, vojáků v zákopech u Verdunu a mnoho dalšího.

Le Puy du Fou najdete v jihozápadní Francii v regionu Vendée, jehož historie se tak trochu vymyká z historie ostatní Francie.  Může být nazván i krajem royalistů a katolíků, kteří se v dějinách tohoto regionu s převahou venkovského obyvatelstva, ozývali často.

Letošní velkolepé představení je věnováno Françoisi de Galaup, hraběti de la Pérousse, námořnímu důstojníků, francouzskému průzkumníkovi, šlechtici i válečníkovi, který prošel sedmiletou válkou,  bojoval v Americe, byl vězněn v Anglii, účastnil se dobytí Granady a byl také Ludvíkem XVI. pověřen  expedicí na cestu kolem světa, která měla doplnit objevy James Cooka v Tichém oceánu. Tato námořní expozice však v roce 1788 u ostrovů Santa Cruz zmizela ze světa, tří roky po vyplutí z francouzského Brestu. Neúspěšná byla i expedice, která měla hraběte de la Pérousse najít.

Tématický park pořádá také charitativní akce a za více než 40 let své existence sem přivedl na 2,2 milionů návštěvníků. Park získal několik mezinárodních cen, ta zatím poslední přišla ze Spojených států za nejlepší noční představení.

Místo setkání obchodních přátel

Na poli cestovního ruchu se chce  park začít věnovat více obchodní turistice, zaangažovat více podniky, aby se zde setkávali se svými spolupracovníky. Zatím tento sektor tvoří jen 3 % celkového obratu, který v roce 2017 byl na úrovni 107 milionů eur. V plánu je nový čtyřhvězdičkový hotel s auditoriem s 500 místy, který by měl přijmout první hosty za 4–5 let. Bude již pátým hotelem tématického parku Puy du Fou.

Marta Jedličková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button