RozhovoryZprávy

Laurent Picheral z Accoru: Neodcházíme, právě naopak

Převedení východoevropských a středoevropských hotelů skupiny Accor pod společnost Orbis a oznámení plánů, které má skupina v Číně, vzbudily dohady o možném stahování se Accoru ze střední a východní Evropy. O tom, co je na těchto spekulacích pravdy, jsme hovořili s panem Laurentem Picheralem, členem výkonného výboru Accoru, který je zodpovědný mimo jiné za střední a východní Evropu.

Laurent Picharel Foto: Luděk Neužil
Laurent Picharel Foto: Luděk Neužil

 

V lednu polská společnost Orbis oznámila podepsání dohody, na jejímž základě převezme od Accoru 46 hotelů v České republice, Maďarsku, Polsku, Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku. Znamená to, že se Accor ze střední a východní Evropy stahuje?

Rozhodně ne, právě naopak! Jednak je v Orbisu Accor většinovým akcionářem, takže z tohoto hlediska se toho tolik nemění, ale hlavně chceme oblast střední a východní Evropy výrazně posílit. Dynamika oblasti se liší od jiných oblastí, jako je např. západní Evropa, a to je třeba zohlednit. Střední a východní Evropa je velice dynamická a má hluboké kulturní kořeny a je třeba, aby se o tuto oblast starali místní lidé, kteří jí rozumějí určitě lépe než my. Orbis je sice společnost polská, ale každá země bude mít svou autonomii, takže hotely v České republice bude mít na starosti Češka apod. V podstatě vracíme pravomoci místním lidem, budou moci rozhodovat a také za svá rozhodnutí ponesou zodpovědnost.

V celosvětovém měřítku otevírá Accor obden nový hotel. Jaké plány máte u nás?

V České republice máme v současnosti osm hotelů, z toho pět v Praze, další tři jsou v Plzni, Ostravě a Olomouci. Určitě chceme otevřít další, ale nebude to nijak závratnou rychlostí. Předpokládáme, že do 18 měsíců otevřeme alespoň jeden. Jsme zatím v jednání, budou-li úspěšná, můžeme jich otevřít i víc. Pro nás je ale zásadní lokalita, nemá smysl, abychom otevírali hotel někde na předměstí. Musíme skloubit všechny segmenty, MICE, turistiku, obchodní pobyty, skupiny, a proto musíme mít hotel v centru.

Velké plány máte i v Číně, co vás vedlo k vytvoření aliance s hotelovou sítí Huazhu?

Důvody jsou v podstatě stejné jako ty, co nás vedly ke změnám ve střední a východní Evropě. Čínskému trhu zkrátka nejlépe rozumějí Číňané. Accor má v současné době v Číně 144 hotelů a podle dohody budou hotely nižší a střední třídy, které jsou s trhem provázanější, součástí skupiny Huazhu. Luxusní značky a značky vyšší třídy, které nejsou na místním trhu tolik závislé, bude nadále vlastnit a rozvíjet Accor, s tím, že Huazhu se stane desetiprocentním akcionářem. Navíc spojení věrnostních programů obou skupin umožní Accoru přístup do více než 2000 hotelů v Číně.

Děkuji za rozhovor.

Naďa Rybárová

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button