Nezařazené

Kypr, to není jen místo pro odpočinek na slunci

Je to rovněž místo, kde se po celý rok děje velmi mnoho zajímavých věcí. Od kulturních představení s velkými hvězdami, sportovních klání nebo náboženských festivalů s veškerou pompou a obřadností řecké pravoslavné církve, až po informační konference, kde se můžete setkat s názorově podobnými lidmi. Budete překvapeni tím, co vše zde můžete zažít.

Foto: Cyprus Tourism Organisation
Foto: Cyprus Tourism Organisation

 

Romantika a adrenalin.

Není nic krásnějšího než bílé plachty na modrém moři. Na Kypru je potkáte na každém kroku, ale opravdu si užít ten pohled ještě s adrenalinem světové soutěže se podaří jen v době od 13. července, kdy v Limassolu začíná světový šampionát v plachtění v kategorii juniorů. World Sailing Championship má dlouhou tradici, první se konal v roce 1971 ve Švédsku, ale letošní 43. ročník přivede i loňského vítěze tým Velké Británie. Soutěžit se bude v olympijských disciplínách a soutěží se zúčastní na 350 závodníků z 61 zemí.

 

Romantika přichází s letními večery.  

Mezinárodní festival antického dramatu putuje ostrovem. Ve třech týdnech se představí se svými inscenacemi evropské soubory z Portugalska, Řecka, Španělska i Palestinské národní divadlo. Sofoklova Antigona,Oidipus král, Euripidovy Bakchantky hned v dvojím provedení či Medea stejného autora oživí amfiteátry v Nikosii, v Kourionu či pafoském Odeonu. Věčné příběhy, lásky, cti i pomsty ožijí pod hvězdami noční oblohy v teplých letních večerech.

 

Mladí se hlásí o slovo.

Kyperská univerzita pořádá v době letních prázdnin kulturní festival. Představí se mladí hudební skladatelé i zpěváci, jazzové soubory, mladí interpreti klasické i tradiční hudby a na programu bude to, co je jim blízké. Koncert pod názvem Etno Cyprus, Kyklády v podání souboru Vorriades,  písně řeckého skladatele Manose Hadjidakise,který spolupracoval s Bejartovým baletem, slavnými filmovými režiséry, a jehož nejznámější interpretkou byla šansoniérka Melina Mercouri.

 

A co ještě?

Světový hudební Etno festival v Limassolu přivede nejen známé umělce, ale i experimentátory, překračující hranice žánrů, a návštěvníky přiláká nejen na místní Náměstí hrdinů, ale i do horské oblasti Platres. Diskotéky, trhy,výstavy, ale především nádherné počasí, čisté moře a spousta zábavy – to je Kypr v létě.

jh

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button