Kvůli povodním ruší turisté z Ruska pobyty

Kvůli silné medializaci povodňového stavu v České republice v ruských sdělovacích prostředcích ruší turisté z Ruska plánované pobyty. Během pondělí, obdržely české cestovní kanceláře specializující se na příjezdový cestovní ruch z Ruské federace velké množství e-mailů od touroperátorů z Ruska, uvedla to pro TTG Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

České cestovní kanceláře a agentury informovaly své zahraniční partnery o pravdivé a aktuální situaci a to především v Praze, která neodpovídá tak dramatickému popisu v ruských médiích. Turisté z Ruska plánující cestu do České republiky jsou vystrašení a již o víkendu začali kontaktovat cestovní kanceláře, aby se informovali o současném stavu, neboť zahraniční média prezentují aktuální situaci hůře, než jaká je skutečnost. Pro zahraniční turisty pobývající nyní v Čechách přinesla současná situace částečné změny v programu zájezdu, došlo ke krátkodobým změnám v plánovaných exkurzích v rámci pobytů z důvodu omezení pražské hromadné dopravy a ke zrušení některých výletů v Praze na lodi.

V současné době se v České republice nachází okolo 170 tis. zahraničních turistů, z toho cca 110 tis. se nachází v Praze. V tomto období k nám nejčastěji cestují turisté z Německa, Asijských zemí (Čína, Japonsko, Jižní Korea), z Ruska, USA, Velké Británie a Francie.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..