ThajskoZprávy

Květinový festival v Chiang Mai

Až budete plánovat cestu do Thajska, zkuste se trefit do období některého z místních festivalů. Ať již tradičních oslav, tak i festivalů, které nemají dlouhou historii, přesto jsou zajímavé, krásné, barevné. Jedním z nich je Květinový festival v Chiang Mai. který se koná každý rok v únoru a trvá 2 dny.

Foto: archiv TAT+
Foto: archiv TAT+

V oblasti Chiang Mai je chladnější počasí, než v jiných částech Thajska, daří se tu proto dobře různým květinám, zejména orchidejím. Také díky tomu si toto město vysloužilo přezdívku „Růže severu“. Během květinových oslav vůně čerstvých květin provoní celé město, vše se zabarví pestrými barvami, od oranžových a fialových bouganvilleí  přes tmavě fialové květy petúnií, které přecházejí i do odstínů růžové a bílé. Všude září také šarlatové květy šalvěje a jasné červené poinsettie, které si u nás často kupujeme na Vánoce.

Festival začíná průvodem k mostu Nawarat. Městem projíždějí bohatě zdobené alegorické vozy, bývá jich více než 25, bohatě nazdobené květinami. Na jeden festival připadlo více než 200 druhů květin. Někdy je až k neuvěření, co vše se z nich dá vytvořit. Vozy doprovázejí tanečníci a tanečnice v tradičních krojích a během zastávek průvodu předvádějí ukázky klasických thajských tanců.

V průběhu festivalu se konají i různé soutěže, např. Miss Květinového festivalu, soutěž v aranžování květin, hudební produkce.

 

Destinací měsíce je v říjnu Thajsko. Více článku najdete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button