Kam jet?Zprávy

Kultura láká čím dál víc lidí – Santo Domingo je v kurzu

Víte, proč celý svět mluví o dominikánském hlavním městě? Protože nabízí směsici kultury, uznávané gastronomie a srdečných obyvatel. Město je krásné, živé, plné barev, rytmů a chutí. Je tím pravým místem, kde můžete zakusit karibskou pohostinnost a zároveň se cítit jako doma. S čistým svědomím tak můžeme říct, že je královnou krásy Karibiku.

Santo Domingo, foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

A to je jen pár důvodů, proč je Santo Domingo v hledáčku cestovatelů z celého světa. Dříve se většina návštěvníků země ve městě sotva zastavila, dnes však má status místa, v němž stojí za to prožít i několik dní.

Santo Domingo láká různé typy cestovatelů. A není divu. Je nejstarším městem Nového světa, místem, v němž na Vás historie dýchá na každém kroku. Proto jeho obliba stoupá především mezi milovníky kultury. Nebylo jen prvním městem, kterému španělská koruna přiřkla městský status, ale také územím, na kterém admirál Kryštof Kolumbus zanechal nejvíce stop. Dnes je jeho historické centrum zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Procházka koloniální zónou je pravým potěšením. Právě tady naleznete ty nejkrásnější památky: barevné fasády, kamenné domy, paláce, kostely a náměstí nabízející odpočinek ve stínu tropických rostlin.Na stavbu katedrály, vůbec první, která na americkém kontinentu spatřila světlo světa, byl použit vápenec korálového původu. Ve stavbě se mísí dva architektonické styly: zvenku románský a uvnitř gotický. Další místa, která stojí za to vidět, jsou Kolumbův Palác „Alcázar de Colón“, který patřil synovi slavného objevitele či Dominikánský klášter, jehož zdi byly svědkem prvního veřejného projevu na obhajobu indiánů. Pokud se chcete dozvědět více o Dominikánské republice, zavítejte do některého z místních muzeí (Casas Reales, Familia Dominicana, Muzeum Jantaru ect.).

Santo Domingo, foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Co se týká zábavy spojené s historii či kulturou i zde se může Santo Dominigo vytáhnout. Dříve bylo pokušením pro piráty a bukanýry, kteří jej často napadali. Tím nejvýznamnějším byl obávaný Francis Drake, který město napadl v roce 1586. Toto dobrodružství dnes můžete zažít na vlastní kůži v „The Colonial Gate“, atrakci, kterou naleznete v historickém centru města. Jedná se o zážitek ve 4D, kdy se dostanete do časů bitvy. Budete se tak vyhýbat střelám z kaňonů, létat přes městské hradby či dokonce ucítíte na vlastní kůži i žár plamenů.

Druhé lákadlo je o poznání sladší a má příchuť čokolády. Ta místní je považována za jednu z nejlepších na světě. Samotné kakao je součástí dominikánské identity a pro dávné civilizace bylo božskou potravou. Povídá se, že prvním Evropanem, který tuto pochutinu okusil, byl Hernán Cortés. O historii kakaa a jeho zpracování se dozvíte v „Kah Kow Experience“, kde se v rámci virtuální prohlídky dostanete do mystického lesa i senzorického salonu. A na závěr si můžete dopřát sladkou odměnu.

Pokud potřebujete ještě další argumenty, fakt, že se Santo Domingo již podruhé v řadě stalo „Gastronomickým hlavním městem Karibikubude snad jen třešinkou na dortu. Titul ho tak povyšuje na kulinářskou destinaci mezinárodního charakteru.

Dominikánská kuchyně je výsledkem vlivů třech kultur – evropské, americké a africké. Santo Domingo je tak tím pravým místem, kde ochutnat místní speciality. Můžete vybírat z typicky místních podniků nebo luxusních restaurací. Stačí se projít po Plaza España a nechat se unést prostředím některé ze zahrádek. V koloniální zóně se výborně najíte v restauraci Buche Perico (El Conde, 53), kde na Vás čeká autentická lokální kuchyně, nebo v Pat’e Palo, která se pyšní titulem první hospody v Americe. Stojí za to také vyzkoušet restaurace na kraji promenády, kde se nabídka zaměřuje na mořské plody. Jednoduše, každý si zde najde to své.

Navštivte Santo Domingo a přesvědčíte se, že skvělé zážitky a fotky z Dominikánské republiky nemusí být jen z pláže.

Stáhněte si aplikaci v App Store a Google Play Go República Dominicana

Sledujte na Twitteru a Instagramu @GoDomRepCee

Lajkněte na Facebooku GoDominicanRepublic.cz

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button