TrendyZprávy

Kubu vloni navštívilo 9 tisíc českých turistů

Kuba je jednou z nejvyhledávanějších exotických destinací, a to i přes zvyšující se ceny ubytování. Turisté chtějí zažít Kubu ještě starou, izolovanou od západního světa jako dosud, než se úplně otevře americkému trhu. Jen vloni ji navštívilo 9000 českých turistů.

Foto: Naďa Rybárová

Nabídka pobytů na Kubě se v České republice v posledních letech změnila. Nejen že se zvýšily ceny, ale také většina cestovních kanceláří ukončila nabídku zájezdů charterovými lety. Cestovní kanceláře nyní nabízejí zájezdy na pravidelných leteckých linkách a velmi si to pochvalují. Zákazníkům tak poskytují kvalitnější dopravu a zároveň jsou zájezdy pro cestovky ekonomicky zajímavější.

Již vloni se ceny ubytování na Kubě navýšily o 20–30 %, zvýšené ceny v turistických letoviscích platí i letos. Při poznávacích okruzích po Kubě se některé ubytování v destinacích, kde je minimální nabídka adekvátních hotelů, zdražilo až o 80 %, a i přesto nejsou v některých městech dostupné volné pokoje na půl roku dopředu. Kuba v loňské sezoně zaznamenala vysoké nárůsty mezinárodních příjezdů ve výši 17,5 % oproti sezoně 2014/2015, nejvíce z Kanady, Německa a Velké Británie.

Podle UNWTO Kubu navštívilo 3,5 milionu zahraničních hostů. Kuba reaguje na vyšší poptávku zvyšováním cen ubytování, které je však neúměrné k poskytované kvalitě, jež se zlepšuje jen velmi pomalu.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button