Zprávy

Kuba po měsících vítá znovu první turisty

Výstup na červený koberec čekal v pátek na turisty, kteří přiletěli na Kubu s letadlem společnosti Air Canada. Bylo to první letadlo s turisty po několika měsících. Přílet je vnímán jako nadějný signál pro desítky tisíc propuštěných zaměstnanců v odvětví volného času, zavřené malé podniky i obyvatele ostrova obecně, které zasáhla koronavirová krize, uvedla agentura Reuters.

Foto: Shutterstock.com

Kuba je vysoce závislá na dovozu. Kvůli tvrdým americkým sankcím a pandemii nemoci covid-19 se však dostala do vážné krize a nedostatku.

Letadlo přistálo na letišti na ostrově Cayo Coco, oblíbené destinaci s množstvím turistických resortů. Kanadské aerolinky plánují létat na Kubu jednou týdně a od příštího měsíce dvakrát týdně. Kuba kvůli pandemii zavřela svá letiště v březnu. Některé hotely v izolovaných letoviscích, jako je Cayo Coco, jsou otevřené a fungují podle mezinárodních hygienických předpisů. Zatím však není jasné, kdy umožní Kuba návrat zahraničním turistům také do Havany či dalších měst.

Na Kubě se podařilo z velké části zvládnout pandemii. V současné době se snaží dostat pod kontrolu nové ohnisko v Havaně, spolu s dalšími menšími ohnisky v několika provinciích. Země zatím ohlásila téměř 4300 případů covidu-19 a zhruba 100 úmrtí.

Kanada má již dlouhou dobu velký podíl na počtu turistů v zemi. Loni Kubu navštívilo 4,2 milionu turistů, z toho 1,1 milionu z Kanady. Příjmy z turistiky loni činily 2,6 miliardy USD (58,1 miliardy Kč).

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button