Kuba a Brazílie podepsaly smlouvu o spolupráci

Ministři cestovního ruchu Brazílie a Kuby Castos Dias a Manuel Marrero podepsali 16. července v Brasilii, v hlavním městě Brazílie, memorandum o porozumění, jehož cílem je prozkoumat způsoby, jak zvýšit počet turistů mezi oběma zeměmi. Ministři také diskutovali o možnostech společných investičních příležitostí v oblasti turistiky, napsala agentura Prensa Latina.

Havana, foto:Vlaďka Bratršovská

Havana, foto:Vlaďka Bratršovská

Setkání se uskutečnilo v Kubitschek Plaza Hotelu po podepsání memoranda, Manuel Marrero také přislíbil rozšíření přímých letů mezi Havanou a Sao Paulem.

Ve středu 17. 7. se Marrero zúčastnil slavnostního otevření pobočky Havanatur, největší kubánské organizace v oblasti cestovního ruchu, v Sao Paulu a dle jeho slov je v brzkém plánu otevření pobočky Havanatur také v Rio de Janeiru. Kubánského ministra pro cestovní ruch doprovázeli během jeho cesty po Brazílii jeho náměstek pro cestovní ruch Xiomara Martinez a představitelé hotelových řetězců Gran Caribe, Cubanacan a Gaviota. Ti seznámili místní touroperátory s pestrou nabídkou služeb pro spolupráci.

Z jednání vyplynulo, že brazilské asociace touroprátorů (Braztoa) a cestovních kanceláří (ABAV) se dohodly na upořádání svých kongresů v Havaně. Vidí v tomto skvělou příležitost, jak se seznámit s nabízenými službami přímo na místě. Na konci své cesty se Marrero setkal s Flaviem Dinem, prezidentem brazilského institutu cestovního ruchu, který má na starosti provádění národní politiky daného odvětví z hlediska propagace, marketingu a podpory.

vb

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..