Zprávy

Královéhradecký kraj bude mít od příštího roku centrálu cestovního ruchu

Organizace zastřeší a sjednotí aktivity jednotlivých subjektů, které se podpoře turistického ruchu věnují. Měla by přilákat do hradeckého kraje víc turistů a propagovat region jako celek. O nové centrále rozhodlo krajské zastupitelstvo.

Foto: CzechTourism

„Chceme koordinovat cestovní ruch v rámci Královéhradeckého kraje tak, aby propagace cestovního ruchu byla navenek za celý kraj,“ řekl radní pro regionální rozvoj, granty a dotace Pavel Hečko.

Kraj si od toho také slibuje rovnoměrnější rozprostření návštěvnosti do všech turistických oblastí. Zřízení krajské organizace je také podmínkou pro možnost čerpání dotačních programů.

Hradecký kraj je rozdělen do sedmi turistických oblastí, ve kterých koordinaci cestovního ruchu zajišťují lokální destinační společnosti. Nejnavštěvovanější turistickou oblastí jsou Krkonoše, turisté hojně jezdí také do Adršpašsko-teplických skal.

Financování krajské společnosti bude zajištěno z více zdrojů, a to včetně národních či evropských dotačních titulů nebo česko-polské spolupráce. Roční příspěvek kraje má být okolo deseti milionů korun, tedy zhruba obdobná částka, která šla dosud z rozpočtu kraje na podporu cestovního ruchu. Další tři miliony korun ročně by měly i nadále směřovat na podporu oblastních společností.

Zřízení Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje podle sdělení zástupců kraje nijak drasticky nenavyšuje jeho výdaje. Organizace by měla mít jednoho ředitele, tři až čtyři referenty a sídlo v budově krajského úřadu.

 

Newsroom TTG/ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button