Zprávy

Korutany sázejí na rodiny s dětmi

Na jihu Rakouska, ve spolkové zemi Korutany, jsou na letošní zimu připraveni ve všech zdejších 24 oblastech zimních sportů.

Foto: Kärnten Werbung/Franz Gerdl
Foto: Kärnten Werbung/Franz Gerdl

Na sezonu jsou přichystány perfektně upravené sjezdové tratě, náročné terény s boulemi, svahy s prachovým sněhem, parky pro snowboardisty a freeridery i dětské lyžařské areály.

Návštěvníci se mohou těšit i na celou řadu dalších služeb, například na lanovky s vytápěnými sedadly, sauny s infračerveným zářením přímo na sjezdovce, uniformované sluhy na lyžích, kteří podle vzoru anglických butlerů pečují formou malých občerstvení o lyžaře na sjezdových tratích, na kočáry s koňským spřežením, jízdy na saních na sáňkařských drahách, na bruslení na zamrzlých jezerech a vodní atrakce v mnoha korutanských termálních lázních.

Každý milovník zimních sportů, ať začátečník, či zkušený sportovec, najde v Korutanech nabídku vhodnou právě pro sebe. A může vzít s sebou celou rodinu, protože velkou pozornost tu věnují především dětem a jejich rodičům. Z nabídky korutanských středisek jsme vybrali několik tipů pro české cestovatele.

Například oblast zimních sportů Bad Kleinkirch­heim nabízí speciální týdenní pobytové balíčky pro děti do 12 let, které mohou lyžovat v doprovodu svých rodičů na více než 100 km sjezdových tratí v této oblasti za pouhé 1 euro za den. A navíc si děti mohou zapůjčit své sportovní vybavení zcela zdarma. V Bad Kleinkirchheimu mají připravené i další rodinné balíčky, které poskytují nejrůznější formy ubytování: od selského statku až po 5hvězdičkový hotel. Od 5. 3. 2016 jsou skipasy pro celou rodinu zahrnuty v ceně za ubytování v partnerském ubytovacím zařízení a vstup do termálních lázní je zlevněný o 50 %.

Také Nassfeld, největší ze všech korutanských oblastí zimních sportů, přichystal balíček výhod s názvem „nice surprice“, který lze využít v určitých termínech během zimní sezony. Děti do 10 let mají za určitých podmínek celou lyžařskou dovolenou zdarma.

Hostě ubytovaní kolem jezera Millstätter See se během půl hodiny jízdy autem dostanou do korutanských lyžařských oblastí Goldeck, Bad Klein­kirchheim/St. Oswald, Katschberg, Nassfeld nebo Mölltalský ledovec. Rodiny s dětmi, které se ubytují v některém z ubytovacích zařízení kolem jezera, se mohou těšit na řadu výhod, například děti do 14 let lyžují v období od 3. 1. 2016 do konce sezony v oblasti zimních sportů Goldeck zdarma za předpokladu, že si rodiče zakoupí skipas.

I malá lyžařská oblast Heidi Alm Ski Park na hoře Falkert se zaměřuje především na rodiny s dětmi. Děti se tu mohou těšit na komiksové figurky Heidi a Petera, které je budou provázet při prvních obloučcích na 12 km sjezdovek, kam je dopraví čtyři moderní vleky. Malí snowboardisté budou nadšeni z kickerů, boxů, railů a mnoha dalších atrakcí v dětském snowparku. Děti do 6 let lyžují v doprovodu dospělé osoby v celém prostoru Heidi Alm Skiparku zdarma.

Nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro začátečníky je ideální hora Gerlitzen, která se může pochlubit zvláštním certifikátem označujícím oblasti vhodné pro lyžařské začátečníky. Označení „Welcome Beginners“, které je současně značkou nejvyšší kvality, propůjčuje odborné sdružení rakouských lanových drah na základě průzkumu, zda daná oblast splňuje předepsané parametry. Gerlitzen je rovněž vhodná lyžařská oblast pro rodiny s dětmi. Jsou zde široké sjezdovky s mírným sklonem, lanovky se snadným nástupem a výstupem, ale také dětské lyžařské areály, gastronomická a ubytovací zařízení, která se zaměřují na tento typ klientely, a termální lázně, které mají část vyhrazenou pro zábavu dětí s atrakcemi – řeka s divokou vodou Crazy River, dvě skluzavky a holčičí plavání v úboru mořských panen.

Také oblast kolem jezera Wörthersee a zemské hlavní město Klagenfurt přichystaly zimní nabídky určené rodinám s dětmi. Za návštěvu stojí nová, 100 metrů vysoká vyhlídková věž na kopci Pyramidenkogel i půvabné adventní trhy ve Veldenu a v Pörtschachu. Zatímco se Velden proměňuje v městečko andělů, na jezerní promenádě v Pörtschachu se pořádá tzv. Tichý advent, který je ve znamení starých lidových obyčejů. Velmi dobrou ukázkou stále živých korutanských tradic v době adventní je i vánoční trh v Klagenfurtu.

 

Lenka Neužilová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button