Kongres ICCA míří do Prahy

Po dvou letech intenzivních příprav byla Praha vyhlášena hostitelskou destinací pro 56. kongres Mezinárodní kongresové asociace (ICCA) v roce 2017. Praha zastoupená členy týmu Prague Convention Bureau, jmenovitě Sanjivem Suri (prezident PCB), Lenkou Žlebkovou (ředitelkou PCB) a Dagmar Brožovou (Association Meetings Manager PCB), a představiteli hlavního města Praha – primátorem hl.m. Prahy panem Tomášem Hudečkem a náměstkem primátora panem Václavem Novotným, se utkala s dvěma dalšími silnými kandidáty – polským Gdaňskem a ruským St. Petersburgem.

Vítězný tým PCB, Foto: www.pragueconvention.cz

Vítězný tým PCB spolu s Martinem Sirkem, CEO asociace ICCA Foto: www.pragueconvention.cz

 

„Konkurenční boj byl skutečně tvrdý, o to víc nás těší, že jsme uspěli,“ řekla Lenka Žlebková, ředitelka Prague Convention Bureau. „Po loňském neúspěchu nás letošní vítězství Prahy nadchlo, zvlášť proto, že se nám v průběhu roku podařilo vytvořit silný tým složený ze zástupců soukromého i veřejného sektoru. Velice nám pomohla také podpora a osobní účast pana primátora,“ dodala.

Kandidatura Prahy byla postavena na významu kongresů a konferencí pro strategický plán rozvoje města a celé České republiky. Primátor Prahy Tomáš Hudeček k tomu řekl: „Chceme inspirovat delegáty kongresu ICCA příběhem úspěchu našeho hlavního města na mezinárodním kongresovém trhu, kterého jsme nedosáhli jen tím, že je Praha skvělou kulturní a turistickou destinací, ale zejména proto, že mezinárodní akce jsou jedním z pilířů našeho dalšího ekonomického rozvoje a strategie znalostní ekonomiky. Kandidatura na tento prestižní kongres nám pomohla vytvořit silnější a kreativnější tým, který zahrnoval subjekty jak z veřejného, tak soukromého sektoru z celé země. Jsme poctěni, že nám ICCA dala důvěru a možnost zorganizovat tuto významnou akci.“

Poděkování patří také náměstku primátora panu Václavu Novotnému, nejen za jeho podíl na kandidatuře, ale také za jeho aktivní účast při prosazení modernizace a rozšíření Kongresového centra Praha. To je jediným kongresovým zařízením v České republice pro prestižní mezinárodní akce s účastní nad 1500 delegátů. „Úspěch Prahy dokazuje, že Praha skutečně patří na špičku světového kongresového žebříčku,“ říká Václav Novotný. „ICCA kongres je pro destinaci dobrá reklama a také záruka toho, že město dokáže pořadatelům akcí zajistit služby na velmi vysoké úrovni. Praha se v posledních letech vrací mezi nejlepší kongresové destinace. Oproti roku 2010, kdy zaujímala 19. místo ve světovém žebříčku, se jí podařilo během tří let posunout o osm pozic. V roce 2012 již obsadila 11. místo, které si udržela i v minulém roce,“ dodává.

Vítězná kandidatura Prahy na tento „kongres kongresů“ je skvělým příkladem fungujícího strategického partnerství mezi soukromým a veřejným sektorem. To se ukázalo jako největší výhoda a cesta k větší konkurenceschopnosti Prahy na mezinárodním kongresovém trhu.

„Nebylo lehké utkat se s tak silnými soupeři, jakými byli Gdaňsk a St. Petersburg. Do svých prezentací šli s velkým nasazením a příprava je stála nemalé úsilí. Velice rádi s nimi budeme na kongresu v roce 2017 spolupracovat, abychom připravili historicky nejúspěšnější kongres ICCA v tomto regionu. Kongres ICCA v roce 2017 by se tak mohl stát příkladem úspěšného strategického partnerství na mezinárodní úrovni,“ uzavírá Lenka Žlebková.

Zdroj: Prague Convention Bureau

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..