AkceCestovkyZprávy

Kongres AČCKA ve španělské Valencii

Padesátý první kongres Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) byl výjezdní, jeho účastníci se na zasedání vydali koncem října do španělské Valencie.

V Hotelu Balneario Las Arenas přímo u pláže Las Arenas řešili v rámci odborného programu kongresu nejen elektronickou evidenci tržeb a novelu zákona o DPH. Informace k těmto tématům přednesl prezident AČCKA Roman Škrabánek. Účastníci se dozvěděli i novinky z posledního jednání pracovní skupiny ke garančnímu fondu cestovních kanceláří a probrali i několik případů neoprávněného podnikání v cestovním ruchu. Po následující členské konferenci se na workshopu setkali se zástupci místních společností působících v turismu. A pak přišlo poznávání místních pamětihodností.

Valencie, třetí největší město Španělska, byla pro konání kongresu výborná volba. Díky Zuzaně Churanové, zástupkyni španělské centrály cestovního ruchu v Česku, která ví o Valencii a vůbec o Španělsku první poslední a zná, co návštěvníkům ukázat, si účastníci kongresu zájezd skvěle užili a načerpali i novou inspiraci. Nejen že historické centrum města je opravdu krásné, ale navíc tu můžete vidět to, co jinde neuvidíte, např. po staletí hledaný svatý grál. Je vystavený ve zdejší katedrále a je to prý zaručeně ten pravý. Skvělá místa nabízí Valencie ale i mimo historické centrum. Třeba Oceanogràfic de Valencia, největší oceánografický park v Evropě a podle TripAdvisoru druhý nejlepší na světě. Soukromá prohlídka parku byla skvělá, stejně jako gala večeře v místním Restaurante Submarino obkrouženém akváriem plným ryb. Krásný a zajímavý je i Bioparc Valencia, úžasná zoo, kde je na první pohled vidět, že zvířatům se tam dobře daří a líbí.

 

I okolí Valencie nabízí spoustu zajímavých míst. Třeba město Gandia, které proslavil zejména rod Borgiů. Jejich palác, kde se narodil San Francisco de Borja, významný člen jezuitského řádu a pravnuk papeže Alexandra VI., rozhodně stojí za návštěvu.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button