Zlín: Prohlídky s průvodcem

14|15 BAŤŮV INSTITUT má nově ve své nabídce speciální komentovanou prohlídkovou trasu autobusem „Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína“. Kurátoři Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně netradičním způsobem seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi, budovami a také historií města Zlína. První jízda pro veřejnost se uskuteční 22. srpna 2017 v 17.00 hodin.

Foto: 14|15 Baťův institut

Prohlídková jízda nabídne lidem pohled na vily slavných zlínských osobností a další stěžejní zlínské budovy. Účastníci se tak dozvědí spoustu zajímavých informací o Zlíně, které často ani rodilí Zlíňané neznají.

Prohlídková trasa „Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína“ začíná u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, dále povede přes Čiperovu vilu na Burešově, kolem Baťovy nemocnice a vily dr. Alberta, obytnou čtvrť Zálešná a Podvesná, až k Věžovým a „Morýsovým“ domům. Autobus následně pokračuje svou jízdu přes Obeciny, kolem současné Malé scény ke Kolektivnímu domu a Vile Jana Antonína Bati, kde je poslední komentovaná zastávka. Celá cesta, která trvá přibližně dvě hodiny, končí opět u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Odborným průvodcem prohlídky je Mgr. Vít Jakubíček z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, p. o.

„Vstupenky na prohlídku se prodávají pouze v předprodeji na recepci budovy 14 či online přes rezervační systém na webových stránkách 14-15.cz. Kapacita autobusu je omezena, tudíž by zájemci o tuto jízdu neměli s koupí otálet. Další termíny budou postupně zveřejňovány na webových stránkách a facebooku 14|15 BAŤOVA INSTITUTU,“ uvedla ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o., Petra Kubíková.

Podrobnosti k prohlídkové trase naleznete na www.14-15.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button