Nezařazené

Kolín nad Rýnem: Výstava pop artu

Na 150 klíčových děl hlavních představitelé pop artu vystavuje Ludwigovo muzeum v Kolíně nad Rýnem. Výstava s názvem LUDWIG GOES POP probíhá do 11. ledna 2015.

Foto: Archiv výstavy
Foto: Archiv výstavy

To, co bylo v roce 1957 formulováno jako nový umělecký směr, bylo z pochopitelných důvodů skandálem. Masovost, postradatelnost, lacinost a vulgarita byly reakcí na standard tehdejší umělecké scény. Ludwigovo muzeum formou výstavy LUDWIG GOES POP představuje princip každodennosti, který se do umění prostřednictvím pop artu dostal. Návštěvníci výstavy mohou sledovat tehdejší hravost, humor i kritiku zachycené formou fragmentů z konzumního světa reklamy, komiksu, vědy, techniky, erotiky a masových médií.

Vystavovaní umělci, jsou ze stejné generace jako Peter a Irene Ludwigovi, zakladatelé muzea, kteří tuto jedinečnou kolekci shromažďovali po mnoho let. Některá díla jsou pořízena osobně z dílen umělců, jako je Roy Lichtenstein, James Rosenquist, Robert Rauschenberg a Jasper Johns. Faktu, že se manželé Ludwigovi přeorientovali díky pop artu ze starého umění na moderní, vděčí kolínské muzeum za nejhodnotnější sbírku amerického a britského pop artu na světě.

Při první výstavě této kolekce v 70. letech se jim dostalo nadšeného přijetí a výstavu navštívilo přes 200 tisíc lidí. Sbírku je možné v Kolíně nad Rýnem zhlédnout od října až do ledna příštího roku.

Muzeum je otevřené vždy v úterý až neděli 10 – 18 hodin, každý první čtvretk v měsíci pak 10 – 22 hodin. Vstupné činí do stálé expozice a na speciální výstavy 11 Euro, snížené vstupné pak 7,50 Eur a rodinné vstupné je 22 Eur. Do Kolína nad Rýnem se snadno dostanete vlakem, autem za 6,5hodiny z Prahy a 8 hodin z Brna, nebo letecky se společností Germanwings. Více o výstavě se dozvíte na: www.museum-ludwig.de

 

red

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button