Kolik stojí lékařské ošetření v Alpách?

Riziko úrazu je v zimě daleko vyšší než v létě a ošetření po nehodě na sjezdovce bývá dost drahé. Pro lepší představu připravila ERV Evropská pojišťovna aktuální ceník nejčastějších lékařských zákroků, které Češi na lyžařské dovolené podstupují. Ceny v Rakousku, Itálii a Francii jsou srovnatelné.

Ilustrační foto Zdroj: Lucie Poštolková

Ilustrační foto Zdroj: Lucie Poštolková

I když počet zodpovědných lyžařů rok od roku stoupá, je stále dost těch, kteří jedou do zahraničí bez cestovního pojištění a spoléhají jen na evropský průkaz zdravotního pojištění. „Ten jim ale náklady na případné ošetření nepokryje. Platí totiž jen ve státem provozovaných zařízeních, nezahrnuje asistenční služby, transport do nemocnice ani převoz zpět do Česka. Navíc musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí,“ vysvětluje manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Nové pojištění ERV SBALENO „Na lyže“

ERV Evropská připravila pro letošní sezonu nové pojištění šité na míru milovníkům zimních sportů SBALENO „Na lyže“. U zimních sportů je totiž extrémně důležité, aby pojišťovna hradila dostatečně vysoké limity a řešila také případnou odpovědnost pojištěného lyžaře. „My nabízíme pro pobyty v Evropě až 5 milionů korun na léčebné výlohy, neomezené asistenční služby v češtině a 2 miliony korun v případě škody na zdraví způsobené třetím osobám,“ upřesňuje Vlastimil Divoký.

Základní pojištění SBALENO „Na lyže“ se kromě běžných zimních sportů (lyže, snowboard, skiboby, sáně, boby, monoski apod.) vztahuje například i na snowtubing, skiboard, snowbungeekayaking, tobogganing nebo snowbublík. Komplexní pojistka stojí 48 korun na den pro dospělého a pro děti až do 18 let polovinu.

ambulantní ošetření naražených zad

5,5 tis. Kč

200 eur

ambulantní ošetření zlomené ruky(s následnou operací v ČR)

28 tis. Kč

1 tis. eur

operace natržených kolenních vazů

112–126 tis. Kč

4–4,5 tis. eur

operace komplikované nebo otevřené zlomeniny

cca 400 tis. Kč

cca 16 tis. eur

operace komplikovaného úrazu hlavy nebo páteře

cca 570 tis. Kč

cca 20 tis. eur

převoz sanitkou do ČR

30 tis. Kč

cca 1 tis. eur

svoz vrtulníkem ze sjezdovky

55–84 tis. Kč

2–3 tis. eur

zranění zahraničního lyžaře

560 tis.–2,8 mil. Kč

20–100 tis. eur

vd

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..