Klára Dostálová: Kladno má velký turistický potenciál

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívila Statutární město Kladno, kde se seznámila s aktuálními plány města. Kladno má potenciál stát se centrem cestovního ruchu ve Středočeském kraji. S primátorem Danem Jiránkem řešila možnosti podpory ze strany MMR.

Foto: MMR ČR

„Výjezdy do krajů jsou pro mě tím nejcennějším a zároveň nejpřínosnějším, co může ministr pro místní rozvoj dělat. Vidím tak, jak města pracují na svém rozvoji, ve kterých oblastech mají nejvíce problémů, co je nejvíce trápí a sbírám další a další podněty. Chtěla bych, aby města a obce měly skutečně jedno kontaktní ministerstvo, kde vyřídí všechny své záležitosti. Vždycky mě potěší, když je návštěva podnětná, což se mi v Kladně splnilo. S primátorem Danem Jiránkem jsme řešili celou řadu konkrétních projektů a jsem velmi ráda, že jsem mohla nabídnout dotační programy, které může město při svém rozvoji využít,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

„MMR patří k ministerstvům, která jsou k městům a obcím skutečně nejvlídnější. S paní ministryní jsme řešili možnosti získání finančních prostředků ať už z národních zdrojů nebo evropských fondů hned na několik našich projektů. Jedním z nich je rekonstrukce budovy bývalého kina, kde bychom si představovali centrum na způsob IQ parku zaměřeného třeba na lidské tělo, techniku, fyziku, nebo přírodovědu a podobně. Dnes jsou podobná zařízení v Plzni a Liberci a myslím si, že by ve středočeském Kladně, kousek od pražského okruhu, mohlo stát další,“ uvedl primátor Statutárního města Kladna Dan Jiránek.

Ministryně si prohlédla budovu bývalého kina OKO, kde jí byl představen záměr přeměny objektu na IQ park. Zchátralé šestipodlažní kino, které je kulturní památkou z 30. let, leží na atraktivním místě města, a to přímo na pěší zóně. Další zastávkou byl areál bývalých kasáren, kde by k již fungující budově Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT mohla přibýt další. Ministryně také navštívila právě vznikající muzeum unikátních kladenských věžáků z 50. let 20. století, které bude v jednom z památkově chráněných věžových domů. Muzeum bude pojato jako prohlídkový okruh po několika nejpozoruhodnějších místech domu. Jádrem muzea bude stálá expozice. Město si od tohoto projektu slibuje zejména rozvoj místního cestovního ruchu. Návštěvu pak ministryně zakončila prohlídkou Kladenského zámku, který představuje jednu z nejstarších staveb města. V zámku je galerie, simulace hornické štoly a přiléhá k němu též zámecká zahrada s populárním medvědáriem.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..