Když se cestující v letadle mohou připojit na Wi-Fi, jsou klidnější

Podle průzkumu společnosti Gogo je více než 75 % cestujících během letu méně nervózních, když se mohou připojit k internetu, neboť tak mohou být v kontaktu s blízkými na zemi.

Foto: Delta

V době, kdy je normou být stále online, má připojení k internetu na palubě letadla na cestující uklidňující účinek. Vyplývá to z nedávných výsledků studie Global Traveler, kterou realizuje společnost Gogo. Sedmdesát pět procent respondentů uvedlo, že jsou méně nervózní proto, že mohou být v kontaktu s přáteli a blízkými na zemi, šedesát pět procent označilo jako důvod svého většího klidu možnost být online kvůli práci.

„V současnosti sledujeme posun vnímání: internet během letu již přestává být luxusem a stává se pro pasažéry na celém světě něčím, co očekávají,“ uvedla Alyssa Hayes, ředitelka výzkumu v Gogo. „Význam internetu při rezervaci letenek roste. Třetina cestujících nyní při rezervaci bere ohled na to, zda je v během letu k dispozici připojení. […] Lidé nechtějí jen surfovat po netu, ale také používat sociální média, číst zprávy a stahovat si e-maily.“

Zde jsou další hlavní výsledky průzkumu: Mobil vládne všem – pokud jde o zařízení na palubě letadel, 90 % cestujících má u sebe mobilní telefon, 59 % notebook a 48 % tablet. Notebooky však často zůstávají v příručním zavazadle, neboť pokud jde o skutečné používání, 62 % cestujících používá mobilní telefon, 35 % tablet a jen 34 % notebook.

Co se týče činnosti s mobilním zařízením, hlavní je surfování po internetu. Většina cestující chce být připojena pro všeobecné surfování (75 %). Následují sociální média (63 %), kontrola e-mailu (60 %) a čtení zpráv (60 %). Zajímavé je streamování obsahu: 44 % cestujících chce během letu na svém zařízení sledovat filmy a další audio či audiovizuální pořady, a to hlavně ze zdrojů jako jsou YouTube, Netflix a Spotify.

Displeje na zadní straně sedaček však vůbec nejsou out – dává jim přednost kolem poloviny (47 %) cestujících, zatímco 33 % má raději displej svého mobilního zařízení. Ti, kteří raději displeje zabudované v letadle, uvádějí jako důvod snadné ovládání (více než polovina kvituje, že se nemusí starat o nabíjení). Šedesát pět procent z těch, kteří raději displej svého zařízení, uvádí jako hlavní důvod soukromí.

Výzkumná studie Gogo Global Traveler zkoumá změnu chování cestujících v letecké dopravě po celém světě, pokud jde o připojení k internetu a zábavu při letu. V roce 2018 byl záběr studie výrazně rozšířen a její výsledky jsou nyní založeny na údajích shromážděných od více než 9000 cestujících z 18 států.

Petr Bílek

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..