Zprávy

Když SAE, tak Ras Al Khaiman

Ras Al Khaiman, nejsevernější ze sedmi Spojených arabských emirátů, je ideální destinací pro aktivní dovolenou i pro lenošení na pláži. Jeho popularita roste i mezi českými turisty, za první polovinu letošního roku jich emirát navštívilo o 81 procent více než ve stejném období roku loňského. Přinášíme vám proto několik novinek, které by vás mohly zaujmout.

Foto: Thomas Cook

Thomas Cook otevře v Ras Al Khaiman svůj vlastní hotel. Ras Al Khaiman Beach Resort zahájí provoz v listopadu a nabídne ubytování ve 253 luxusních chatách. Součástí resortu budou i tři bazény, čtyři bary, kavárna, restaurace, spa se saunou a jacuzzi a hlavně – 700 m dlouhá soukromá pláž.

Svůj první hotel v Ras Al Khaiman, byť skromnější, v květnu otevřel i Hilton Garden Inn. Kromě ubytování ve 240 pokojích včetně osmi apartmá nabízí i 500 m² konferenčních prostor, které pojmou až 400 osob.

Pro milovníky aktivní dovolené připravuje Ras Al Khaiman Tourism Development Authority lákadlo ve formě vyhlídkové základny kousek od vrcholu Jebel Jais, nejvyšší hory SAE, která se tyčí do výše 1934 m nad mořem. Jebel Jais Observation Deck nabídne hned několik vyhlídkových plošin a bude sloužit i jako základní tábor pro ty, kdo zde budou chtít vyzkoušet svou kondici ať už na kole, nebo pěšky. Jebel Jais Observation Deck se veřejnosti otevře v říjnu.

Od 25. do 28. října se v emirátu uskuteční druhý ročník Ras Al Khaiman Golf Challenge, předposlední turnaj European Challenge Tour 2017. Turnaje, který se bude hrát na spektakulárním hřišti Golf Clubu Al Hamra, se zúčastní přes 100 hráčů. Turnaj pořádá Ras Al Khaiman Tourism Development Authority v rámci tříleté dohody s European Challenge Tour.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button