Kdo si hraje, nezlobí: Herní aplikace Ostravy

Ať už jedete do Ostravy na výlet nebo tu žijete, můžete prozkoumat zajímavosti města s mobilní aplikací Kód Salomon. Mobilní hra je založena na úkolech a různých rébusech. Hráči si mohou zvolit jeden ze tří herních scénářů, které jsou různě dlouhé. První dva jsou kratší a každý z nich zabere jeden či dva dny, třetí nejdelší pak zabere i několik dní. Hráče provede 15 zajímavými místy Ostravy.

aplikace 1

Zdroj: kodsalomon.ostrava.cz

„Moderní technologie ve spojení se zajímavým příběhem a poznáváním atraktivit Ostravy, to je podle mě zajímavé lákadlo jak pro místní, tak pro návštěvníky města. Doufám, že podobných zábavných a moderních aktivit bude stále více,“ uvedl Petr Kamnař, primátor Ostravy.

Aplikace vtáhne hráče do historie Vítkovických železáren. Málokdo ví, že jedním z majitelů byl člen světoznámé dynastie investorů baron Salomon Mayer Rothschild. Úkolem hráčů je najít talisman právě barona Rothschilda, který byl majitelem železáren od roku 1835. V příběhu vystupují další postavy jako archivář Pelikán nebo amatérský historik Obehnal.

aplikace 6

Zdroj: kodsalomon.ostrava.cz

Hru si můžete zdarma stáhnout na stránkách zde. Na webu najdete úvod ke všem postavám také v polském, českém i anglickém jazyce. Hra je dostupná pro operační systémy Android a iOs. Kvůli off-line mapě
a animovaným videím s postavami, které vyprávějí o tom, co vědí o talismanu, má hra téměř 200 MB. Pro plnění úkolů vázaných k určitým místům je potřeba mít zařízení s GPS (což většina smartphonů již obsahuje). Aplikaci výtvarně vytvořil ilustrátor Lastomírský. Na samotné přípravě kreseb pro grafický vizuál a pro obsažené animace strávil 222 hodin. Své hlasy herním postavám propůjčili známí ostravští herci jako například Norbert Lichý, Jan Fišar, Miroslav Rataj, Markéta Haroková či Miroslav Kudela.

Hru vytvořila společnost Gameleon ve spolupráci s firmou Intelis. Minulý rok Gameleon vytvořil také aplikaci Průvodce Aloise Nebela po Jeseníkách. Byla vyvinuta v rámci plnění aktivit marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu TO Ostravskofinancované z ROP Moravskoslezsko.

lp

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..