ŠpanělskoZprávy

Kde letos slavit duhové svátky?

Cestovní ruch se zaměřením na klienty hlásící se k LBGTQ komunitě tvoří nikoli nevýznamnou část světové turistiky. Účastníci na akcích typu Pride utrácejí často značné prostředky. Na segment LBGTQ se zaměřují i cestovní agentury a kanceláře. Kde se konají nejlepší akce Pride?

Malta

Podle ukazatele Rainbow Europe Index, který měří vstřícnost k právům LBGTQ (lesbian, bisexual, gay, transgender, queer/questioning) se loni Malta umístila na první místě. Není tedy divu, že se na ostrově koná i festival Pride, sestávající z průvodu, koncertů a řady párty. Přesný datum konání ještě není znám, ale bude to letos patrně v září.

Gay Pride Barcelona 2016

Řecko

Pride víkend v Athénách začal už v 3. června, hlavní akce je v sobotu 10. června. Od 23. do 30. srpna pak začíná kultovní gay festival Xlsior na ostrově Mykonos, kde se očekává až 30 000 návštěvníků.

Barcelona

Asi vůbec největší akce gay pride v celém Středomoří, které se každý rok účastní čtvrt milionu lidí, se koná v Barceloně, a to letos od 28. června do 9. července. Skvělý pořadatelský tým zde velmi pečlivě dbá na všechny detaily. Festivalový program se soustředí především do dvou lokalit: Moll de la Fusta poblíž přístavu a Gaixample.

Gay Pride Barcelona 2016. Účastníci se chladí v moři.

Amsterodam

Velmi zábavná a pohodová pride akce hojně využívá lodí na kanálech a letos proběhne od 29. července do 6. srpna prakticky v celém centru města.

Amsterdam Gay Pride 2016

Kanada

První kanadská Pride se bude letos konat v Montrealu od 10. do 20. srpna. Na hudebním festivalu v Parc des Faubourgs bude 18. srpna hlavní hvězdou Nelly Furtado. Z rohu Drummond Street vyplují 20. srpna stovky nejrůznějších alegorických a dalších plavidel, přičemž se bude soutěžit o nejlepší kreaci. Součástí programu je i sportovní turnaj a celostátní konference o právech LGBTQ osob.

V Kanadě se koná poněkud neobvykle i zimní akce, a to Whistler Pride & Ski, ve dnech 21. až 28. ledna 2018, jehož program obnáší i dobročinný lyžařský závod.

U nás se cestování zaměřenému na LGBTQ klientelu zaměřuje například cestovní agentura Double Travel, dceřiná společnost cestovní Incoming & Incentive Tours.

Kalendář světových akcí typu Pride najdete na www.ilga-europe.org.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button