Kam za věčným létem? Na Maltu!

Malta je ideální pro turisty, kteří milují moře a pláže, rádi si dopřejí dobré jídlo, zajímají se o historii a rádi se pobaví na kulturní akci. Každý rok ji navštíví na milion turistů a mnoho z nich se tam pravidelně vrací. Jedná se převážně o turisty a studenty, které zlákala představa „věčného“ léta. Slunce tam totiž svítí více než 300 dnů v roce. Zimy jsou velmi mírné, zatímco během horkého léta dosahují průměrné teploty 33 stupňů Celsia.

 

Foto: visitmalta.com

Souostroví je uznáno jednou ze tří zemí v Evropské unii s nejčistší mořskou vodou. V současné době má dvanáct pláží, které získaly mezinárodní status Modré vlajky. Vedle koupání a slunění se jednou z nejvyhledávanějších aktivit na Maltě stalo potápění. Časopis DIVE vyhlásil Maltu třetí nejlepší destinací na světě pro potápění.

 

                    Karneval

Věděli jste, že slovo karneval pochází z italského carne levare, tedy „dát pryč maso“? Je to období posledních pěti dnů před Popeleční středou, která je prvním dnem čtyřicetidenního půstu před Velikonocemi.

Na Maltě trvá tradice pořádání karnevalu již více než pět století a jeho slavení je pro místní obyvatele jednou z nejvýznamnějších událostí roku. Probíhá na ostrovech Malta i Gozo. Pestře zbarvené alegorické vozy projíždějí ulicemi doprovázeny lidmi oblečenými v extravagantních kostýmech. Většina obchodů a restaurací je v tomto období otevřena a hlavní město Valetta je každoročně zavaleno davy návštěvníků. Noční kluby a bary jsou plné návštěvníků v barevných kostýmech. Další města a vesnice nezůstávají pozadu a organizují vlastní verzi slavnosti. Na Gozu, v hlavním dějišti karnevalu ve městě Nadur, probíhá slavnost temnější ale také zábavnější formou.Jedinečnou karnevalovou atmosféru na Maltě zažijete v letošním roce od 28. února do 5. března.

 

                    Mezinárodní festival ohňostrojů

Mezinárodní festival ohňostrojů je akce každoročně pořádaná ministerstvem cestovního ruchu a úřadem pro cestovní ruch na Maltě.

Tradice ohňostrojů na Maltě sahá až do 16. století, kdy Maltézští rytíři oslavovali výstřely z kanónů a mušket zvolení svého velmistra, nového papeže nebo prince. Mezi prvními byla používána tzv. „musketterija“, která dokázala vystřelit za sebou série několika stovek okamžitě explodujících ran. Od té doby všechny vesnice zakončuje každou festu za pomoci četných ohňostrojů. Palivo pro oslavy obstarává několik firem, které se na Maltě zabývají výrobou pyrotechniky. Letošní 18. ročník se uskuteční během čtyř nocí v období od 24. dubna do 4. května 2019 a připomene vstup Malty do Evropské unie 1. května 2004. Každá noc přitom slibuje unikátní podívanou zakončenou soutěží o závěrečné noci o nejlepší ohňostroj zkoordinovaný s hudebním číslem. Hlavním dějištěm bude Grand Harbor ve Vallettě, ale jedinečnou show bude možno sledovat i na mnoha dalších místech na maltských ostrovech.

Vstup je zdarma a všichni jsou srdečně zváni.

 

                    Isle of MTV

Jednoznačně největším festivalem probíhajícím každoročně na Maltě je „Ostrov MTV“ (Isle of MTV) určený především mladé generaci. První ročník proběhl v roce 2007 a od té doby každoročně přitáhne pozornost více než padesáti tisíců hudebních fanoušků.

Festival probíhá celý týden na konci června, hlavní dění je náměstí ve Florianě, menší koncerty jsou v klubech hlavního města Valletta.

                    Přímé lety na Maltu

Air Malta bude na Maltu létat od 3. dubna 2019 dvakrát týdně, vždy ve středu a v sobotu, ČSA od 15. června 2019 jednou týdně, vždy v sobotu.

Více informací najdete na www.visitmalta.com

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..