NěmeckoWellness & SpaZprávy

Kam v zimě? Pro změnu do Berchtesgadenu!

Berchtesgadensko je se svou příhodnou polohou v jihovýchodním cípu Bavorska, jen pár kilometrů od rakouského Salzburgu, velmi oblíbeným střediskem nejen u německých, ale také českých turistů, kteří dny volna nejraději tráví aktivitami v majestátní horské krajině. Podívejme se, co tu lze podniknout v zimě.

Pohled na Berchtesgaden s horou Watzmann (2713 m n. m.)

Ryze alpské panorama

Oblasti národního parku Berchtesgaden, jenž se v posledních letech pravidelně umísťuje v první dvacítce celosvětové ankety o největších lákadlech v Německu, dominuje ostře řezaný masiv Watzmann, tyčící se do nadmořské výšky 2713 metrů. Pravda, není to sice v porovnání s jinými alpskými vrcholy vysloveně velikán, jak v létě, tak v zimě je však úchvatnou kulisou pro nespočet dalších aktivit, jež lze v Berchtesgadensku provozovat – od lyžování a snowboardingu po skialpinismus a túry na sněžnicích.

Zimní plavba ke kostelu St. Bartholomä na jezeře Königssee

Jenner – největší lyžařský areál Berchtesgadenska

V zimě není sporu o tom, jaká aktivita se pro mnohé turisty stává tou nejvyhledávanější. S výhledem na již zmiňovaný Watzmann se všichni lyžaři dosyta realizují na svazích hory Jenner. Zdejší lyžařské středisko má k dispozici hned několik lanovek: dvě sedačkové a jednu kabinovou s mezistanicí. Její část bude po renovaci už v sezóně 2018/19 otevřena zcela nově – lyžaři se mohou těšit na moderní desetimístné kabiny.

Lyžuje se zde v nadmořské výšce od 610 do 1800 m, na celkové délce sjezdovek 11 km, přičemž sedmikilometrový sjezd od horní stanice lanovky až do údolí bude patřit mezi nejdelší ve východní části Alp. V nižších polohách mohou rodiny s dětmi využít další vleky a pohyblivé pásy. Když příroda zimním radovánkám nepřeje, o sněhovou pokrývku se na více než 90 % plochy všech sjezdovek postarají nejmodernější sněžná děla.

Na svazích Jenneru

Léčivé prameny jako après ski

Co může být lepšího k načerpání nových sil po náročném dni na sjezdovce než relax v bazénu s termální vodou či v solné jeskyni? Nehledě na to, že už i samotné klima v Berchtesgadenských Alpách má pozitivní účinky na vaše zdraví, největší poklad se ukrývá pod zemí: minerální soli. Byl by hřích toto přírodní bohatství neproměnit v rozsáhlou nabídku wellness a lázeňských procedur, a to jak přímo v Berchtesgadenu, tak i v okolních městech.

Vydáte-li se kupříkladu ze střediska Berchtesgaden na severozápad, narazíte na vyhlášené lázeňské městečko Bad Reichenhall, které nelze než vřele doporučit pro strávení zimního prodlouženého víkendu s wellness a výhledem na panorama alpských vrcholů.

Další inspiraci najdete na: www.germany.travel.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button