Jižní Tyrolsko láká na léto: hory i restaurace v gondole

Zima skončila a Jižní Tyrolsko, provincie na severu Itálie, se už chystá na letní sezonu. Pojďme se podívat, jak se zimní letoviska mění na prázdninové ráje a jaké zajímavé akce zde chystají. Tady je několik tipů.

Jižní Tyrolsko Zdroj: www.sudtirol.info

Jižní Tyrolsko Zdroj: www.sudtirol.info

 

Gondoly lanovek jako gurmetské restaurace

Dopřejte si netradiční gurmetský zážitek mezi nebem a zemí v jihotyrolských lanovkách. To nabízejí například střediska Gröden/Val Gardena a Klausbergu v údolí Tauferer Ahrntal.

Ve Val Gardeně připravují na 17. července 2013 večeři s názvem Val Gardena Sky Dinner. Ta se bude skládat z pěti chodů, které budou turisté konzumovat v závratných výškách kabinové lanovky Ortisei vedoucí na Alpe di Siusi/ Mont Sëuc.

Speciality uvaří šéfkuchaři z nejlepších gurmetských restaurací v údolí. Mezi nimi nebude chybět ani šéfkuchař restaurace „Anna Stuben“, která dostala michelinskou hvězdu i ocenění Gault Millau toques. Akce slibuje nezapomenutelný kulinářský zážitek s výhledem na hory zahalené v červeném večerním slunci.

Restaurace na lanovce Zdroj: www.sudtirol.info

Restaurace na lanovce Zdroj: www.sudtirol.info

Podobnou zkušenost si můžete dopřát i v rezortu Klausberg v údolí Tauferer Ahrntal.

Každý pátek v létě od 19:30 do půlnoci budou gondoly zájemce vyvážet ke tříchodovému menu. Večeře začíná v údolí sklenkou šampaňského, pak se gondolou během deseti minut přesunete o 1600 metrů výše, kde se podává první chod. Dole v údolí se pak servíruje druhý chod.

Cena: 48 eur

www.skydinner.it

http://www.kristallalm.it/en/party-events/vip-gondola-meal/22-116.html

Dolomiti Supersummer

Objevte letní Dolomity, magické hory, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Kam se vypravit? Vyčerpávající odpověď na tuto otázku najdete na internetových stránkách www.dolomitisupersummer.com. Tady jsou na jednom místě sdružené všechny zajímavé informace, které potřebujete znát při plánování vaší dovolené. Najdete tu tipy na tůry, ferraty, wellness, dobré restaurace, akce s dětmi i informace, které lanovky jsou v provozu. Nechybí ani téměř dvacet doporučení na bikové trasy. Dozvíte se zde vše o místních národních parcích i historii.

Jižní Tyrolsko Zdroj: www.sudtirol.info

Jižní Tyrolsko Zdroj: www.sudtirol.info

Vybírat tu můžete podle oblíbených aktivit nebo podle oblasti, kam se chystáte.

Tip na výlet: Naučná stezka kolem jezera Lago Lee nad Alta Badií. Tu zvládnou i děti. Vyjedete sem lanovkou S. Croce, která končí u jezera Lech dla Lee. Odtud se jde kolem jezera a cestou se míjí nejrůznější dřevěné sochy zvířat. www.dolomitisupersummer.com

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..