Kam se vydat v zimě? Na Maltu

Maltská republika patří jednoznačně mezi nejoblíbenější letní destinace nejen našich turistů. Jejich počet rok od roku roste a jen za loňský rok tu zaznamenali 15,8procentní nárůst příjezdů.

Foto: Pixabay

Při vyslovení názvů ostrovů Malta, Gozo a Comino každému vyvstanou na mysli památky, moře nebo výuka anglického jazyka a aktivity, které patří především k létu. Statistiky ukazují, že v letním období vyhledává poklady země sice nejvyšší počet turistů, celých 33,9 %, ale ani ostatní období roku nezůstávají pozadu. Pro české zájemce se nyní poprvé otvírá možnost zavítat do této středomořské destinace přímou linkou i po skončení letního letového řádu. Letecká společnost Air Malta prodloužila lety až do 4. ledna 2020. Každou středu a sobotu tak mohou klienti využít spojení mezi Prahou a Maltou. A proč se Air Malta k takovému kroku rozhodla? Na otázku odpověděla Karla Svobodová ze společnosti TMI, která na českém trhu aerolinku zastupuje: „Ceny letenek Air Malta se za posledních několik let dramaticky snížily, čímž se zvýšil zájem o cesty na Maltu. V současnosti jsme schopni nabídnout zpáteční letenku včetně jednoho odbaveného zavazadla do 23 kilogramů za cenu kolem tří tisíc korun.“ Atraktivitu nabídky se společnost rozhodla posílit i spojením s návštěvou italské Katánie, kam míří denně z Malty až čtyři zhruba 20minutové lety v ceně kolem 20 eur plus letištní poplatky.

Souostroví Malta má všechny předpoklady k celoroční návštěvnosti. Na co láká turisty, nám sdělila Kristýna Gottwaldová ze společnosti Travel Advance, která u nás a na Slovensku Maltu marketingově zastupuje: „Pobyt na ostrovech je příjemný po celý rok, vždyť i v zimních měsících se teploty pohybují kolem 15 až 20 stupňů. Během roku tu můžete zažít až 300 slunečných dní, takže i když není počasí na koupání, dá se čas krásně trávit jinými sportovními aktivitami. Častými hosty jsou tu proto vedle turistů i amatérští a profesionální sportovci, kteří se tu věnují své mimosezonní přípravě. Maltu si oblíbili potápěči, golfisté i fotbalisté.“

Malta je oblíbeným cílem jak rodinné dovolené s dětmi, tak výletů skupin přátel či párů, kteří míří na short a city breaks, jež si zpestřují četnými kulturními a folklorními akcemi. Mezi významné segmenty turistiky na Maltu patří i církevní a svatební turistika, výuka anglického jazyka či okružní plavby a kongresová a incentivní turistika. Podzimní a zimní měsíce jsou tak ideální dobou k návštěvě, což dokládají i zvyšující se počty turistů v tomto období. Podíl příjezdů na ostrovy v tomto období je 15procentní z celého roku a nejvíce turistů sem míří z Velké Británie, která drží téměř čtvrtinový podíl příjezdů. Za Brity jsou v návštěvnosti Italové, kteří drží 16procentní podíl a loni zaznamenali největší absolutní nárůst v počtu příjezdů, když na Maltu zamířilo téměř o 50 tisíc italských turistů více. Z dalších zdrojových trhů jsou to především Německo a Francie. Ani čeští turisté nestojí stranou, jejich počet loni vzrostl o 40 procent a dosavadní letošní statistiky slibují další nárůst, který pravděpodobně překoná loňských 22 872 osob. Ke zvýšení počtu návštěvníků z ČR a Slovenska přispívají nejen linky Air Malta, ale i přímá letecká spojení ČSA z Prahy a Ryanairu z Bratislavy.

Lenka Neužilová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..