Doprava

Joon, letecká společnost pro mileniály, bude od léta 2019 létat třikrát denně z Prahy do Paříže

Letecká společnost Joon bude od léta 2019 létat třikrát denně z Prahy do Paříže. Tyto lety jsou nyní provozovány Air France, která je mateřskou společností Joon. Na linkách budou létat stroje Airbus A320 a A321. Cílovou skupinou aerolinek jsou cestovatelé zaměření na digitální komunikaci, flexibilitu ve volbě služeb a zodpovědný přístup k zdravé výživě a životnímu prostředí.

Palubní personál. Foto: Joon

Joon zahájila činnost v roce 2017. Cílí na mladší generaci cestovatelů a tomu přizpůsobuje svou nabídku: nižší ceny, podobné jako u nízkonákladových společností, nealko nápoje zdarma i v ekonomické třídě, aplikace YouJoon ve všech třídách, ekologický přístup, nabídka placených jídel à la carte obsahuje převážně bio složení, zdravé 100% ovocné smoothies a organické pečivo s čokoládou. Joon spolupracuje mimo jiné s Airbnb a Waynabox (balíčky dovolené, u které do poslední chvíle cestovatelé nevědí, kam poletí, destinace je překvapením). Na dotykovém displeji před sebou má cestující k dispozici 200 filmů a 150 hodin televizních pořadů. Zábavní systém se navíc při startu a přistání nevypíná! Joon umožňuje získání a využívání mílí z věrnostního programu Flying Blue společnosti Air France – KLM. Zaváděcí ceny letů mezi Prahou a Paříží začínají od 49 eur(2500 Kč) za jednosměrný let včetně letištních poplatků a bez zavazadla k odbavení.

https://www.youtube.com/watch?v=rXls9p8um04&feature=youtu.be

Kromě ekonomické třídy nabízí Joon také business třídu s rozšířenými službami. Nabídka zdarma zahrnuje snídani s čerstvým pečivem, plnohodnotný oběd nebo večeři, nebo drobné občerstvení v kteroukoli jinou denní dobu a široký výběr nápojů včetně šampaňského. Koktejly v business třídě byly připraveny mistry z Experimental Cocktail Clubu, který má pobočky ve většině světových metropolích.

Od září 2017, kdy společnost Joon zahájila činnost, už přepravila z Paříže – Charles de Gaulle více než dva miliony zákazníků po celém světě. Flotila Joon se skládá z Airbus A320 a A321 na středně dlouhých letech a Airbus A340 na dálkových letech.  V roce 2020 bude mít flotilu 28 letadel Airbus (18 A320 / A321 a 10 A340 / A350). Letadla aerolinek Joon pilotují zkušení piloti mateřské společnosti Air France. V současné době Joon zaměstnává více než 500 lidí.

Joon od příštího léta také zavede 5 dalších spojení mezi Paříží – Charles de Gaulle a Madridem (Španělsko), Manchesterem (Velká Británie), Stockholmem (Švédsko), ostrovem Saint-Martin (Nizozemské Antily) a Quito (Ekvádor).

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button