NovinkyŘeckoZahraničí

Jónské ostrovy, místo, kam se vypravit

Ano, níže uvedený obrázek je skutečný a nefiltrovaný. Svět je krásné místo. A Jónské ostrovy, shluk sedmi ostrovů, které jsou propojeny řetězem podél západního pobřeží Řecka, pěkně plovoucí v Jónském moři.

Pláž Navagio (Shipwreck Cove) / Foto: visitgreece.gr

Hlavní ostrovy jsou: Korfu, který se pyšní větrnými benátskými uličkami a má několik charakteristik inspirovaných Itálií, Kefalonia, Paxi a Ithaki mají spíše uvolněnou atmosféru, Zakynthos přitahuje spoustu turistů a může být trochu intenzivní, zatímco Lefkada má jedny z nejlepších pláží v Řecku. Počkejte, je tu sedmý, Kythera, který je geograficky nejdále od šesti hlavních ostrovů, ale má drsnou jedinečnost, kterou si nebudete chtít nechat ujít. Čeká na vás hledač dobrodružství, milovníci jídla, kulturní supi a plážoví povaleči, ráj.

Západ slunce nad krásnou pláží Myrtos, Kefalonia / Foto: visitgreece.gr

Ostrov Korfu

Ulička na Korfu v plném květu / Foto: visitgreece.gr

Nejstarší z ostrovů je Korfu, které lze vidět u severozápadního pobřeží Řecka uhnízděného v Jónském moři. A přestože je Korfu hornaté a pobřeží trochu dramatické, ostrov má živou kulturní scénu, které snadno propadnete. Při hledání absolutního klidu? Vydejte se na klidný venkov.

Ostrov Paxi

Paxi, nejmenší z Jónských ostrovů / Foto: visitgreece.gr

Nachází se jižně od Korfu na severní straně Jónského moře, kde najdete Paxi. Oceníte uvolněný kosmopolitní životní styl, který nejmenší z ostrovů nabízí. Exotická modrá voda a luxusní jachty…

Ostrov Kefalonia

Jeskyně Melissani se nachází na ostrově Kefalonia / Foto: visitgreece.gr

Hrady, kláštery a pohostinní domorodci jsou některé z pokladů, které lze nalézt na Kefalonii, jež se nachází u výtoku zálivu Patraikos mezi Zakynthosem a Lefkadou. Kefalonia je největší z Jónských ostrovů a naštěstí se nikdy necítí přeplněná, a to ani v hlavní sezoně (konec června – začátek září). Neodcházejte bez prohlídky jeskyně Melissani, jedinečná krása, kterou objevíte uvnitř, vás zanechá v úžasu.

Ostrov Lefkada

Středověký benátský hrad Lefkada / Foto: visitgreece.gr

Lefkada je nejoblíbenější z Jónských ostrovů. Kdysi byl připojen k nedaleké pevnině a je dostatečně blízko Kefalonie a Ithaki, takže můžete snadno skákat po ostrovech. Město Lefkada má osvěžující přitažlivost z poloviny 20. století, a pokud se vydáte do odlehlých vesnic v okolí, pravděpodobně zahlédnete starší ženy oblečené v tradičních šatech.

Ostrov Ithaki

Barevné domy zdobí ostrov Ithaki / Foto: visitgreece.gr

S velmi malým turistickým rozvojem si klidný ostrov Ithaki dokázal zachovat své přírodní kouzlo, což je jeden z důvodů, proč sem lidé jezdí. Když přijedete, udělejte si procházku krajinou nebo hledejte skryté zátoky sousedící s oblázkovými plážemi a nezapomeňte se dívat nahoru a ven, výhledy z Ithaki jsou neuvěřitelné.

Ostrov Zakynthos

Pláž Navagio (Shipwreck Cove), ostrov Zakynthos / Foto: visitgreece.gr

Zakynthos produkuje velké množství plodin, jako jsou hrozny a olivový olej. Ochutnejte lahodné pomazánky a kvalitní víno! Je to také jedno z klíčových míst rozmnožování ohrožené mořské želvy, kterou pravděpodobně najdete plavat kolem zálivu Laganás. Hudba má velký vliv na místní kulturu, takže si živou hudbu můžete užít prakticky každou noc v týdnu.

Ostrov Kythera

Ostrov Kythera / Foto: visitgreece.gr

S radostí oznamujeme, že pláže na sedmém ostrově Kythera jsou příjemně klidné – to byste měli vědět. Turistika zůstává relativně klidná kromě července a srpna, kdy se ostrov zblázní. Návštěva vodopádu Fonissa je jednou z mnoha atrakcí, které Kythera nabízí, ale víme, že inspiraci najdete ve 40 relativně venkovských lokalitách a nekonečných akrech svěžích údolí.

Zdroj: Informační materiály Řecké národní turistické organizace – http://www.visitgreece.gr.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button