Jóga v Alpách zpomalí vaše tempo i stárnutí

Partnerský článek

Přišel čas vyzvat naši posedlost po rychlosti na souboj. Pobyt na horách, uprostřed nedotčené přírody, žádná hektika, žádný rámus. Jako na ostrově určuje průběh dne klid a bezprostřední kontakt s přírodou: turistika, výlety na kolách nebo nordic walking po stinných lesních stezkách a vonících horských loukách. A k naprosto dokonalému zklidnění vás tady přivede vysokohorská jóga.

Foto: hochschober.com

Foto: hochschober.com

Zájem o vysokohorskou jógu v Alpách v posledních letech roste. Jóga totiž není pouze cvičení.“ Na rozdíl od adrenalinových, často devastujících sportů, které sice taky pomáhají vyčistit hlavu a získat kondici, působí jóga blahodárně na optimální a hormonický rozvoj celé fyzické konstrukce člověka. Podporuje pohyblivost a napomáhá dosažení harmonické rovnováhy a vnitřního klidu,“ říká Karin Leeb z hotelu Hochschober v rakouských Korutanech, kde se zaměřují na zdravý životní styl a mají na programu pravidelné lekce vysokohorské jógy. Ta je totiž podle odborníků perfektní kombinací čerstvého horského vzduchu, pohybu a uvolnění v nadmořské výšce kolem 1.800 metrů.

Pro ty zkušenější, kteří chtějí více proniknout do tajů jógy, jsou v Hochschoberu na programu speciální lekce v rámci Týdnů jógy na horách. „V těchto týdnech totiž vyučují jógu pozvaní externí lektoři, přičemž každý je zaměřen na jiný druh jógy: hathajógu, yin & vinyasa jógu, kundalinijógu nebo meditační jógu, a letos poprvé na fasciální jógu,” vyjmenovává Karin Leeb.

Zpomalíte ve všech směrech
Voda jezera vyzařuje klid. Všudypřítomná zeleň je pastvou pro oči a balzámem na stresované z měst. Vzduch je tak nádherně čerstvý. A všude hodně místa. Přesně tak se budete cítit v hotelu Hochschober, lépe řečeno v jeho vyhřívaném jezerním koupališti, v autentické čínské věži, kde pořádají čajové obřady, a mnohé další, v nové jezerní sauně, v pravých tureckých lázních hamam nebo na jedinečné alpské pláži… Tady si to své najde zkrátka každý.

Pánská jízda ve velkém stylu  
Proč nevyrazit jednou někam za zážitky jen s kamárady a věnovat se opomíjeným zálibám z mládí. Hotel Hochschober připravil speciální týdenní pobyty pro muže. Můžete
rybařit, horolezčit, vyrazit na horských kolech nebo na vysokohorské túry. Na progrmau je rovněž rafting, můžete se zúčastnit i zajímavého HAKI tréninku nebo vyzkoušet HAKI masáže, které proslavily hotel Hochschober podobně jako úchvatné lázně hamam. A pivaři budou obvláště nadšeni, protože specielně během tohoto týdne, bude rozšířena nabídka piva, kterou završí pivní pálenka. První aktulní termín: 30.5.- 5.6.2016

Masáže, které vás zbaví stresu
Zkušený terapeut Harald Kitz vyvinul vlastní unikátní masáže HAKI, kterými uvolní sebevystresovanější jedince od hlavy až k patě. Jednou z nich je například masáž pro ramena, šíji a hlavu, tedy nejvíc zatížené partie dnešního člověka trávícího život u psacího stolu. Speciální pohyby harmonizují nervový a svalový systém a tím se dosáhne vyrovnanosti, uvolnění, klidu a regenerace. Tato metoda, při které používá i vlastní olej z bylinek, si získává čím dál více příznivců z celého světa.

Saunováním k dlouhověkosti
„Pravidelná návštěva sauny snižuje riziko náhlé srdeční smrti a dalších kardiovaskulárních chorob,“ dokazuje to aktuální finská studie, která byla provedena u více než 2300 mužů středního věku. Pořádně se zapotit, znamená však daleko více: útulné teplo pronikne až do poslední buňky našeho těla a následné ochlazení posílí srdce a krevní oběh, odplaví stres, napětí i bolesti. A když se k tomu přidá výhled na jezero a okolní hory z kouzelné limbové sauny hotelu Hochschober  na břehu jezera, nemá takový relax obdoby.

 

Více informací najdete na hochschober.com.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..