Jižní Tyrolsko

Jižní Tyrolsko: místo, kam se dá vracet znovu a znovu

I když Jižní Tyrolsko nejspíš již znáte, je tam vždy co objevovat a zažívat. V průběhu září vám v rubrice Destinace měsíce představíme mnoho fazet tohoto horského a slunečného klenotu.

Podzim v údolí Villnösstal. Zdroj: IDM Südtirol/Clemens Zahn

Důvodů, proč jet do Jižní Tyrolska, je nesmírně mnoho a jsou velmi rozmanité. Od lyžování, přes cyklistiku, horskou turistiku, extrémní sporty a relaxaci, přes poznávání měst a historie až po zdejší vynikající kuchyni, zdejší ikony: jablka, špek a víno. Snoubí se tu tradice se smyslem pro inovace a nejmodernější design, jižní uvolněnost se selskou rozvážností. Skvělí jsou také zdejší lidé, kultura a jazyková rozmanitost, v níž se setkává italština s němčinou a ladinštinou.

Jižní Tyrolsko je země hor, s nejvyšším vrcholem Ortler, který dosahuje téměř čtyř tisíc metrů nad mořem. Země průzračných jezer, vodopádů, hlubokých údolí, hradů (přes 800!) a měst, nekonečných jablečných sadů. Představuje jedinečnou směs Alp a Středomoří. Jižní Tyrolsko se může chlubit 300 slunečními dny v roce, čímž je vhodnou destinací pro dovolenou v jakémkoliv ročním období. Před studeným větrem ze severu je chráněno Alpami, a tudíž je zde ve srovnání s ostatními regiony střední Evropy mimořádně teplé klima.

Blíží se pomalu zima, a tak je dobré vědět, že Jižní Tyrolsko je domovem největší lyžařské oblasti na světě, Dolomiti Superski, v níž se nachází 1200 km sjezdovek a 460 vleků a lanovek. Součástí je i „Sella Ronda“, 26 km dlouhá trasa kolem masivu Sella v Dolomitech.

Hlavní město Bolzano/Bozen leží zhruba 120 km jižně od Innsbrucku a 160 km severně od Verony.

www.suedtirol.info

 

Postupně Vám v rubrice Destinace měsíce představujeme Jižní Tyrolsko.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button