Zprávy

Jezero Molveno získalo ocenění „nejlepší italské jezero“

Jednou z mnoha turistických atrakcí v oblasti Trentina je jezero Molveno v západní části provincie, na úpatí pohoří Dolomity Brenta a horského masívu Paganella. Jedná se o největší alpské jezero přírodního původu v Itálii, ležící více než 800 metrů nad hladinou moře. 

Foto: archiv Trentino
Foto: archiv Trentino

Již podruhé za sebou jezero Molveno získalo ocenění „nejlepší italské jezero“, udělované hlavní italskou asociací na ochranu životního prostředí Legambiente a italským turistickým klubem Touring Club. Ocenění je udělováno za pozornost věnovanou přírodě, umění, tradicím, enogastronomii a zavádění zásad udržitelného cestovního ruchu; současně toto jezero již pošesté za sebou získalo ocenění „5 plachet“, udělované asociací Legambiente a klubem Touring Club za „kvalitu a ochranu životního prostředí a péči věnovanou italským jezerům“.

Jezero Molveno poskytuje zaručenou zábavu pro dospělé i děti a pro milovníky sportu a odpočinku. Výlety na horském kole či na koni, hledání pokladu v pirátské truhle v dětském klubu na břehu jezera, vodní atrakce a tobogány v akvaparku, půjčovna lodiček a šlapadel, horské túry do království svišťů, poznávání života těchto sympatických zvířat v návštěvnické vzdělávací farmě, tarzaning na stezkách v korunách stromů v parku Forest Park, pump track, skill centrum a celá řada dalších atrakcí zaručujících zábavu pro celou rodinu. V letním období se v čisté jezerní vodě dá koupat, provozovat plachtění, kánoe, windsurfing nebo se jen projet na lodičce a na šlapadle: západní břeh jezera je obklopen krásně zelenou travnatou pláží, která je ideálním místem pro odpočinek či opalování.

Jezero Molveno, na jehož hladině se odráží obrys dolomitských masívů, je odedávna známou a oblíbenou turistickou lokalitou: v posledních letech jezero získalo mnoho významných ocenění, jako například ocenění „Oranžová vlajka“, udělované italským turistickým klubem Touring Club za kvalitu ubytovacích a stravovacích zařízení a ostatních služeb. Dovolená u jezera Molveno vám umožní prožít nezapomenutelné zážitky ve zcela výjimečném prostředí, které se vyznačuje netknutou přírodou, tradicemi, vyhlášenou pohostinností a službami pro prožití báječné dovolené s rodinou a provozování celé řady sportovních aktivit.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button