Zprávy

Ještě můžete stihnout sezonu v Nantes

Francouzské město na břehu Atlantiku každý rok v létě mění svoji podobu. Do ulic se stěhují různé výstavy, veřejné prostory zaplní různé slavnosti a znovu je návštěvníkům předložena trasa napříč městem, plná neobvyklých a poetických zastávek. Celkem je to 40 etap rozdělených do 12 kilometrů. Stačí sledovat zelenou linku na zemi. V roce 2016 HAB Galerie hostí výstavu Ange Leccia, Claude Ponti zase naplnil svojí fantazií Botanickou zahradu, Muzeum výtvarných umění vystavuje svoje mistrovská díla v ulicích města..

Foto: Nantes Tourisme - Le Voyage a Nantes
Foto: Nantes Tourisme – Le Voyage a Nantes

Na ostrově u břehů Loiry je pro turisty připravena La Cantine du Voyage- taková restaurace cestovatelů, je zde i pétanque, babyfoot, i koutek pro klidnou četbu. Letos ji obohatila i bio zeleninová zahrada.

Okružní plavební cesta ústím Loiry do oceánu na trase Nantes- Saint Nazaire nabízí jedinečné pohledy na vesničky, floru i faunu. A i při této cestě objevíte některá  umělecká díla zasazená do neobvyklého prostředí. Je to opravdové muzeum pod širým nebem a  můžete ho objevit až do 27. října.

Foto: Nantes Tourisme - Le Voyage a Nantes
Foto: Nantes Tourisme – Le Voyage a Nantes

Hlavní historická památka města Nantes, Vévodský palác, kde sídlili bretonští vládci, se stala sídlem historického muzea. To letos otevřelo po rekonstrukci nové sály věnované historii  20. století.

Nantes miluje také kola. A slogan Nantes vélo-friendly není přehnaný. Ostatně, město se  pátým městem na světě, které je nejvlídnější k cykloturistice. Nabízí i zajímavé trasy do okolí jako je 10 km tras okolními vinicemi, které proslavilo víno Muscadet. Přímo ve městě je připraveno 8 cyklotras, které vás dovedou také k velkému slonovi neboli do parku úžasných mechanický strojů.

Širokou nabídku ubytování doplňuje i čtyřhvězdičkový kempinky uprostřed zeleně v centru měst, 5 minut od tramvajové zastávky, situovaný do zalesněného parku na ploše 8,5 km.

Nantes spojuje s Prahou přímými lety společnost Volotea.

Marta Jedličková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button