Jeseníky jsou ve finále prestižní turistické soutěže

Jeseníky se probojovaly do finále 8. ročníku prestižní soutěže Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN. Nejvyšší moravské hory soutěží se svým produktem „Ochutnejte Jeseníky“.

Foto: Duchoslavová

Foto: Duchoslavová

Tématem letošního osmého ročníku soutěže je Cestovní ruch a lokální gastronomie. Do národního finále se kromě Jeseníků dostaly další čtyři destinace: Broumovsko, Orlické hory a Podorlicko, Slovácko a Železné hory. Jeseníky soutěží s iniciativou Ochutnejte Jeseníky, která se od roku 2011 snaží vracet do jídelníčků jesenických restaurací původní recepty za použití místních surovin a produktů.

„Velmi nás těší, že se Jeseníkům podařilo dostat do finále soutěže EDEN 2015. Nyní nás dle pořadatelů čeká návštěva hodnotící komise, která rozhodne o konečném pořadí jednotlivých destinací,“ řekla koordinátorka projektu Ochutnejte Jeseníky Lenka Dusová ze Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

Vítěz soutěže o excelentní turistickou destinaci EDEN bude vyhlášen během slavnostního večera pořádaného v rámci Fóra cestovního ruchu v listopadu 2015 v Plzni.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..