Jeseník láká adventní atmosférou

Jeseník už zahalila první bohatá sněhová nadílka, která podtrhuje kouzlo Adventu a přicházejících vánočních svátků. Nenechte si ujít ani předvánoční atmosféru tohoto města uprostřed přírody a horských hřebenů a podívejte se, co je pro Vás připraveno.

Foto: Archiv muzea Jeseník
Foto: Archiv muzea Jeseník

 

ADVENTNÍ BENEFIČNÍ KONCERTY

Každou adventní neděli se v evangelickém kostele v Jeseníku konají tradiční benefiční koncerty. Poslechnout si můžete nejen písně v podání pěveckých sborů z Jeseníku, ale také ženský pěvecký sbor z nedaleké Bělé pod Pradědem nebo pěvecký sbor z Ostravy. Koncerty začínají vždy v 17 hodin.

 

VÝSTAVA BETLÉMŮ

Do svátku svatého Silvestra, tedy 31. 12. 2013, můžete navštívit ve Vlastivědném muzeu Jesenicka výstavu betlému s podtitulem „Narodil se v Betlémě.“  Na výstavě se seznámíte s betlémy z různých regionů, které se liší svým pojetí příběhu, ale také s betlémy z nezvyklých materiálů.  Možná vás udiví betlém z ovčího rouna, ze šišek nebo miniaturní Svatá rodina zasazená do skořápky vlašského oříšku.

 

ČERTOVSKÉ ZVONĚNÍ

Na tradiční mikulášskou nadílku a malý vánoční jarmark na Masarykově náměstí se můžete těšit ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin. A kdy přijde Mikuláš? Všechny děti by si měly vzít s sebou na jesenické náměstí zvonečky, aby společně s čertem Mikuláše přivolaly.

 

MIKULÁŠ NA LEDĚMikulášký rej na ledě Foto Archiv PLL a.s.

Kromě čtvrtečního setkání se děti v Jeseníku mohou s Mikulášem potkat ještě jednou. V pátek 6. prosince od 17 hodin v Priessnitzových léčebných lázních si totiž Mikuláš pro změnu obuje brusle a zahájí Mikulášskou diskotéku na ledě. Nebudou chybět soutěže, maškarní rej s cenami pro nejlepší masky ani sladký dáreček pro každého.

 

VÁNOČNÍ JARMARK S ŽIVÝM BETLÉMEM

Vodní tvrz a Zámecké náměstí 6. až 7. prosince obsadí středověcí řemeslníci, k práci jim zahrají středověcí muzikanti, všechny zahřeje vánoční punč, teplá medovina, slaďoučké bombardino nebo káva přímo z pražírny. Největším lákadlem pro děti bude jistě živý betlém s lamou, ovečkou a oslíkem. A pokud jste ještě nikdy nejeli na velbloudovi, na vánočním jarmarku před Vodní tvrzí budete mít jedinečnou příležitost.

 

NA KUS ŘEČI S PETREM ČTVRTNÍČKEM

Tentokráte se ve stále oblíbenější nové talkshow Priessnitzových léčebných lázních setkáte s Petrem Čtvrtníčkem. Adventní setkání s tímto  scénáristou a filmovým a divadelním hercem proběhne v sobotu 7. prosince od 19.30 v lázeňské Zimní zahradě.

 

MEZINÁRODNÍ SEMIFINÁLE FIRST LEGO LEAGUE

Mezinárodní Semifinále FIRST LEGO League 2013 se uskuteční poprvé v historii v České republice. Nejlepších 18 týmů mladých konstruktérů a programátorů z Maďarska, Slovenska, České republiky a Bulharska přijede v sobotu 7. prosince 2013 do Jeseníku, kde budou od 8.30 do 16.00 hodin ve velkém sále IPOSu soutěžit o postup do evropského finále této populární robotické soutěže.

 

KULINÁŘSKÁ VÁNOČNÍ VÝSTAVASlavnostní tabule připravená jesenickými studenty. Foto Archiv SOŠ gastronomie a potravinářství

Jesenická SOŠ gastronomie a potravinářství připravila pro všechny milovníky vánočního cukroví prezentační výstavu. V úterý 10. prosince, od 10 do 17 hodin, v jesenické Kapli můžete ochutnat kromě tradičního vánočního cukroví letošní novinku – zázvorové hvězdičky. Odnést domů si budete moci také originální játrový sýr nebo inspiraci na výzdobu vaší vánoční tabule.

 

NEJLEPŠÍ REVIVAL THE BEATLES NA SVĚTĚ

Rozhodně ujít by si nikdo neměl vánoční koncert slovenské kapely THE BACKWARDS, která je považována za nejlepší revival „brouků“ na světě. Kapela pro své fanoušky na 28. prosince od 19 hodin připravila nový program, stylové kostýmy i bonusovou píseň Free As A Bird.

 

Více se o akcích v Jeseníku dozvíte na jesenik.org a priessnitz.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button