Zprávy

Je vám horko? Pronajměte si bazén! Funguje to podobně jako Airbnb

Ve Francii slaví úspěch služba Swimmy, jejímž prostřednictvím majitelé pronajímají své bazény jednotlivcům. Swimmy funguje na podobném principu jako ubytovací služba Airbnb a za současného horkého počasí se rezervace jen hrnou, píše francouzský deník Le Parisien.

Svůj bazén obklopený stromy a palmami pronajímají například Hervé a Stella, kteří bydlí půl hodiny od Paříže. Loni jej zaregistrovali do Swimmy, přidali krátký popis a několik fotografií a brzy měli první rezervaci.

„Díky tomu nás bazén stojí méně,“ řekla žena Le Parisien. Vlastní koupání totiž vyjde draho. Za elektřinu, bazénovou chemii a další příslušenství pár ročně vydá asi 2000 eur (přes 51 000 Kč). Bazén nyní dvojice pronajímá za 27 eur (téměř 700 korun) na osobu za čtyři hodiny. Swimmy si strhne poplatek ve výši deseti procent.

Služba, která vznikla v roce 2017, má ve Francii 15 000 registrovaných uživatelů. Vybrat si mohou z 500 bazénů. Její zakladatelka Raphaëlle de Monteynard počítá letos na konci srpna s výnosem 150 000 eur (3,8 milionu korun), pokud dobré počasí vydrží.

„Nyní máme okolo tisíce registrací denně,“ řekla podnikatelka. Doufá, že jednoho dne bude na jejím webu většina z 2,5 milionu bazénů ve Francii. Le Parisien připomíná, že podobným způsobem se pronajímají třeba také lodě, konferenční sály, auta nebo parkovací místa.

Newsroom TTG, ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button