Jaro v Jižním Tyrolsku: Chřest, lyže i procházka za uměním

Pokud se chystáte do severoitalské provincie Jižního Tyrolska (Südtirol) na lyže nebo jarní výlet, máme pro vás hned několik tipů. Na ledovcích můžete lyžovat do začátku května, na chřest můžete vyrazit do Terlanu, anebo se můžete vydat na jarní túry.

Foto: Sudtirol.info

Foto: Sudtirol.info

Chřestové týdny v Jižním Tyrolsku

Čerstvý chřest můžete ochutnat na Týdnech chřestu v Terlanu od 3. dubna do 31. května, zapojí se sedm místních restaurací. Ochutnat zde můžete například „místní klasiku“ – chřest s jihotyrolským špekem, vařenými bramborami a bolzánskou omáčkou. K tomu se hodí místní víno Sauvignon. Chřest se v úrodném údolí Adige/Etschtal pěstuje již od 19. století. Zdejší odrůda se jmenuje Margarete a je možné ji tu i koupit.

www.spargelwirte.it

Foto: Sudtirol.info

Foto: Sudtirol.info

Zakončete lyžařskou sezonu v Jižním Tyrolsku

Až do 4. května se lyžuje na obou jihotyrolských ledovcích – v Suldenu/Soldě ležící v magické kulise pod Ortlerem, nejvyšším jihotyrolským vrcholem, a na Schnalstalu/Val Senales, kde našli slavnou mumii Ötziho a mají tu také vyhlášený snowboardový areál.

www.ortlergebiet.it

www.schnalstal.com

Paul Sebastian Feichter Italien Manipulation 2007 Foto: Sudtirol.info

Paul Sebastian Feichter Italien Manipulation 2007 Foto: Sudtirol.info

Na procházku za uměním

Dvouhodinovou nenáročnou procházku nádhernou krajinou okořeněnou uměním můžete vyzkoušet v jihotyrolském městečku Lana. Na osm kilometrů dlouhé túře je možné obdivovat umělecká díla výtvarníků z celého světa znázorňující krajinu. U každého z nich je místo k odpočinku. Cesta navíc vede podél starého vodního kanálu, kterému zde říkají Waalweg.

www.lana.info

Foto: Sudtirol.info

Foto: Sudtirol.info

Medové stezky v Eisacktalu

V údolí Eisacktal/Valle Isarco je možné putovat za včelkami. A to na jedné ze dvou naučných stezek. První z nich začíná ve vesnici Vill/Villa nedaleko lyžařského střediska Gitschberg-Jochtal a dává nahlédnout do rušného života včel, výroby medu a dalších produktů. Jedná se o 6,3 km dlouhou stezku, na které se zdolává 320metrové převýšení a zabere dvě hodiny.

Spoustu zajímavých informací o včelách se dozvíte i na další stezce začínající v Freienfeldu/Campo di Trens nedaleko Sterzingu/Vipitena. Tuto trasu lze zvládnout za hodinu, je dlouhá 1,7 km.

http://www.valleisarco.info/en/valley-of-trails/adventure-trails/honey/

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..