Jarní novinky v Národním muzeu

S prvními májovými dny připravilo Národní muzeum pro své návštěvníky několik zajímavých novinek. Návštěvnické okruhy Historické budovy Národního muzea doplní zpřístupnění sálu s plejtvákem myšokem. Na svátek zamilovaných 1. května zároveň zahajuje Národní muzeum tradici jarního spouštění kašny před Historickou budovou. Navíc počínaje tímto dnem získá každý návštěvník ke vstupence do Historické budovy volnou 5denní vstupenku do 8 dalších objektů zdarma.

Foto: Národní muzeum

Plejtvák Myšok opět k vidění v Národním muzeu

Po několika letech návštěvníci opět spatří symbol Národního muzea – kostru plejtváka myšoka. Návštěvnický okruh nově doplní nahlédnutí do sálu s kostrou velryby. Během letních měsíců navíc mohou být svědky restaurátorských a konzervačních prací na tomto exponátu. Jde o jeden z největších vystavených exemplářů kytovců v Evropě a návštěvníci se o něm dozvědí i množství zajímavostí z malé výstavy, jako například její přesnou délku, kde byla nalezena nebo že celkem bylo za kostru zaplaceno 1214,42 zlatých (bez dalších vydání za dopravu a instalaci), což je v dnešních cenách asi 180 000 Kč.

Foto: N8rodní muzeum

Přijďte se se svou láskou na 1. máje políbit ke kašně Národního muzea

Společně s Historickou budovou prošla rekonstrukcí i jedna z nejhezčích kašen v Praze. 1. května 2019 ve 21.00 hodin se tato kašna Národního muzea poprvé v historii rozzáří barvami. Novinkou je její barevné osvětlení, které se bude počínaje prvním květnem spouštět každý den od devíti hodin večer. V půlhodinových intervalech tak bude k vidění tříminutová sekvence, která představí dynamicky řízené osvětlení. Tento pohled si bude možné vychutnávat každý večer až do konce října. V rámci rekonstrukce bylo do kašny instalováno 37 světel, která umožňují v základním módu vytvořit až 20 tisíc různých barevných kombinací. Všechny zamilované páry si tak mohou dát svůj prvomájový polibek u nově nasvícené kašny pod Historickou budovou Národního muzea.

V ceně vstupenky do Historické budovy je nyní zdarma vstup i do dalších pražských objektů Národního muzea

Od prvního květnového dne získá každý návštěvník Historické budovy Národního muzea 5denní volnou vstupenku do 8 dalších pražských objektů Národního muzea, navštívit lze také:

Novou budovu Národního muzea s právě probíhající výstavou Keltové.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, kde jsou v tuto chvíli k vidění výstavy Indiáni, Svět ve vitríně a zcela nová výstava Vlastním hlasem a stálá expozice Kultury Austrálie a Oceánie.

České muzeum hudby se stálou expozicí Člověk – nástroj – hudba a výstavou Import / Export / Rock’n’roll.

Národopisné muzeum Národního muzea s výstavami Století trampingu, František Kretz a Alice Masaryková a Příběh krajiny ve službách národa a se stálou expozicí Česká lidová kultura.

Národní památník na Vítkově, kde se nacházejí expozice Křižovatky české a československé státnosti a Laboratoř moci a výstava Neznámá hrdinka od rozhlasu.

Lapidárium Národního muzea se stálou expozicí Památky kamenosochařství v Čechách od 11. do 19. století.

Muzeum Antonína Dvořáka, kde je možné vidět expozici Cesty Antonína Dvořáka a výstavu Antonín Dvořák: Inspirace přírodou.

Muzeum Bedřicha Smetany s expozicí Bedřich Smetana (1824–1884) a výstavou Nevěsta prodaná do ciziny.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..