JamajkaZprávy

Jamajka – stále je co vylepšovat

Novinky, které zpříjemňují samotné cestování na Jamajku a pobyt učiní nezapomenutelným.

Foto: archiv TMR Int.
Foto: archiv TMR Int.

Vízum: čeští a slovenští  turisté pro 30denní pobyt na Jamajce vízum nepotřebují.

Platnost pasu: zrušena povinnost následné 6měsiční platnosti pasu po opuštění země, dnes stačí jeho platnost po dobu pobytu na Jamajce včetně návratu do ČR a na Slovensko.

Odletová taxa (20USD) je většinou zahrnuta do ceny letenky.

MoBay letiště MBW – luxusní VIP lounge, o které se také profesionálové z cestovního ruchu vyjadřují velmi pochvalně. Letiště získalo ocenění „Caribbean´s Leading Airport – MBJ”

Staví se rychlostní silnice z Kingstonu do Ocho Rios severojižně napříč ostrovem, která už je téměř dokončena.  Spojení se tak velmi zrychlí a vzdálenost bude možné urazit maximálně do hodiny jízdy.

Další investice byly vložené jak do obnovy stávajících hotelů, tak do vybudování zcela nových, a to v počtu 1 600 pokojů v letošním roce.

Vedle investic do hotelů a leteckého spojení, Jamajka investuje také do vylepšování stávajících a tvorby nových produktů, které mají širokou škálu podob. Dobrý produkt se dobře prodává, lepší produkt přiláká turistu opakovaně. Těm se budeme věnovat v některém z příštích článků.

Pro ty, kteří mají rádi zajímavou gastronomii a chtějí poznat jamajskou kávu zblízka, připravila Jamajka produkt „Kulinářská cesta“ (The Jamaica Blue Mountain Culinary Trail) více zde   a v březnu pořádá každoroční festival jamajské kávy The Jamaica Blue Mountain Coffee Festival  více zde

Letecké spojení 

Přímé lety do MoBay jsou z Frankfurtu, Londýna a Bruselu: zde Mapa letů 2019

Dá se letět taky přes Kanadu a USA, které se jeví jako levnější varianty, především přes Maiami: Mapa letů ( USA,CAN) 2019

Nepřehlédněte:

Novinky z cestovního ruchu:

JAPEX (veletrh cestovního ruchu pro profesionály) se už po 29. konal v září v Montego Bay a překonal minulé úspěchy. 91 místních společností nabídlo nejrůznější produkty cestovního ruchu nákupčím z USA, Kanady, Latinské Ameriky a Evropy během jednoho tisíce obchodních jednání.

„Letošní rok je pro nás úspěšný, do srpna se zvýšil počet turistů o 9,1 % a příjmy z cestovního ruchu  dosáhly 2.39 milionů dolarů, což znamená 12% nárůst. Předpokládáme, že do konce roku 2019 k nám zavítá 2.68 milionů turistů“, řekl  na setkání s médii Donovan White, ředitel cestovního ruchu Jamajky. A toi díky navýšení počtu některých leteckých spojení s Manchestrem, Británií, Moskvou a Limou.

Pokračoval výčtem dalších novinek.

Lifestylový AC Hotel Marriott v  Kingstonu byl otevřen letos v červnu . Obchodníkům I turistům nabízí dalších 219 pokojů v metropoli.

V Port Antonio:  Geejam  Collection nabízí 12 nových pokojů  s výhledem na okolní deštný prales i křišťálově modré moře. Koncem roku 2019 bude otevřeno Studio Marumba, které bude mít moderní kreativní design.

[/box]

Více o Jamajce: www.visitjamaica.com

Co na Jamajce navštívit: g.cz/top-10-nejkrasnejsich-mist-na-ostrove-tri-r-radosti-rumu-reggae

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button