Jamajka dobývá nové trhy

Jamajka, karibský ostrov rumu, reggae a krásných pláží, se těší značnému zájmu turistů z celého světa. Svědčí o tom i zisky z tohoto odvětví. Podle jamajského ministerstva cestovního ruchu se příjmy z cestovního ruchu v roce 2012 oproti roku 2011 zvýšily o 3,2 procenta, z 1,6 na 1,7 miliardy amerických dolarů. Podle jamajského ministra pro cestovní ruch Wykehama McNeilla je růst výsledkem dobytí nových trhů, které představují velkou šanci i pro letošní rok.

Villa Rio Chico Jamajka Foto: Archiv

Villa Rio Chico Jamajka Foto: Archiv

Podle prognóz ministerstva bude rok 2013 pro zdejší turismus přelomový. Jamajka se stále soustředí na nově vznikající trhy a propagaci svých destinací. Zimní sezonu podle McNeilla podpořila už od 1. ledna 2013 linka z Moskvy do Montego Bay a charterové lety z Prahy na Jamajku. Třetí destinací pro přímé lety na Jamajku se stává Paříž.

Ministr McNeill také přislíbil, že od května 2013 bude létat pravidelná týdenní linka na londýnské letiště Gatwick. Již zavedené tři linky společnosti British Airways do Kingstonu a tři linky Virgin Atlantic Air­ways do Montego Bay budou v provozu stejně jako dosud.

Jednou z priorit jamajského cestovního ruchu je oblast Latinské Ameriky. Letecká společnost COPA Airlines zvýšila počet svých linek na Jamajku. Místo čtyř letů tak bude linek osm. Počítá se jak s turisty z tradičních zemí, jako jsou Severní Amerika, Kanada a evropské země, tak z nově oslovených zemí Latinské Ameriky.


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..