Zprávy

Jak to bude s vízy pro krátké cesty do Vietnamu?

Český premiér Andrej Babiš požádal svého vietnamského kolegu Nguyena Xuan Phuca o zrušení víz pro Čechy při pobytech do 15 dní. Podle něj by to pomohlo rozvoji turistiky.

Foto: Pixabay

Vietnamský premiér vzal žádost na vědomí, žádný příslib zrušení víz nebo termín, kdy by se to mohlo stát, ale podle Babiše nezazněl.

„Požádali jsme, aby naši občané při návštěvě do 15 dní nemuseli mít víza,“ řekl Babiš po jednání české a vietnamské delegace na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. „Argumentoval jsem, že pokud by nebyla víza, určitě by to pomohlo návštěvnosti Vietnamu. Zvýšilo by to návštěvnost našich občanů, protože asijské destinace jsou mezi nimi stále populárnější,“ řekl Babiš.

Ze zemí Evropské unie má Vietnam bezvízový styk s Dánskem, Švédskem a Finskem. Některé další země mají z vízové povinnosti výjimku právě pro krátkodobé návštěvy do 15 dnů, což Vietnam zavedl s cílem podpořit cestovní ruch.

Babiš jednal s vietnamským protějškem také o posílení vzájemného obchodu či o spolupráci ve vědě a výzkumu. Pozval rovněž Xuan Phuca na návštěvu České republiky.

ČTK, Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button