Kam jet?Města & regiony ČRNovinky

Jak se vyvíjí návštěvnost Labské stezky v roce 2022?

Labská stezka je TOP evropskou dálkovou cyklotrasou a jednoznačně jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších říčních stezek v Evropě. Začíná v Královéhradeckém kraji a jeho nejvyšším pohoří, v Krkonoších, a opouští kraj za hranicemi krajského města. V rámci investic do jejího rozvoje byly pořízeny čtyři sčítače cyklistů i pěších turistů. Jak si Labská stezka vedla v návštěvnosti v prvním čtvrtletí roku 2022?

Foto: Ondřej Littera

Sčítače jsou umístěny v Kuksu, Smiřicích, Věkoších a Vysoké nad Labem. Celková návštěvnost pěších i cykloturistů byla za první tři měsíce přes 69 tisíc průjezdů, přičemž nejvíce z nich ukazoval sčítač ve Vysoké nad Labem, nejméně naopak ten v Kuksu. To je způsobeno sezonností, která v Kuksu začíná až od dubna, kdy své brány otevírá oblíbený hospitál.

Foto: Česká mountainbiková asociace, z. s.

Turistická sezona se projevuje i v dalších ukazatelích. Například průměrná návštěvnost cyklostezky ve všedních dnech byla opět nejnižší v Kuksu (67), o víkendu se návštěvnost zvedla na průměrných 162 průjezdů, respektive průchodů.
Nejvíce vytěžovaný byl v prvních třech měsících sčítač ve Vysoké nad Labem, který měsíčně v průměru evidoval přes 8 tisíc návštěvníků s maximální denní návštěvností 1174. Jako jediný ze čtyř sčítačů byl nejvíce frekventovaný v sobotu, nejsilnějším dnem v týdnu u ostatních byla neděle.

Foto: Jan Špelda

„Data z tohoto sčítače nás nepřekvapují, tato trasa je velice využívaná pro cyklopřepravu do práce, a to i v zimních měsících, a samozřejmě je to vděčná trasa na rodinné procházky,“ uvádí marketingová manažerka Michaela Cápová, v jejíž gesci je i cykloturistika.
Celková návštěvnost pěších byla v prvních třech měsících 30 304, cyklistů poté sčítače za stejné období zaznamenaly 39 015. Ve všech měsících byla tendence návštěvnosti růstová. Největší nápor se předpokládá v období letních prázdnin, kdy se vloni návštěvnost vyšplhala až na 100 tisíc průjezdů za měsíc.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button