Nezařazené

Jak na teror v Istanbulu reagují cestovní kanceláře?

Jak poslední teroristický útok ovlivní poptávku po zájezdech do Turecka? A lze již zarezervovaný zájezd vzhledem bezpečnostní situaci bezplatně zrušit?

Istanbul, Foto: Touristboard Turkish
Istanbul, Foto: Touristboard Turkish

V souvislosti s nedávným teroristickým útokem na letišti v Istanbulu české cestovní kanceláře zatím žádné zvláštní storno podmínky pro zájezdy do Turecka nenabízejí. Pokud se rozhodnete zájezd z obav o bezpečnost zrušit, platí běžné smluvní storno podmínky.

Některé německé cestovní kanceláře však obavám klientů vycházejí vstříc a zvláštní storno podmínky nabízejí. TUI DER Touristik a FTI umožňuje bezplatně stornovat nebo přerezervovat veškeré zájezdy do Istanbulu s příletem do 31. července.

U cestovní kanceláře Öger Tours, která je dceřinou společností Thomas Cook, platí přísnější storno podmínky. Bezplatně lze zrušit nebo přerezervovat zájezdy s příletem do 4. července.

 

Jak se změní česká poptávka po zájezdech do Turecka?

„Úterní události na letišti v Istanbulu určitě ovlivní zájem turistů cestovat právě do hlavního města Turecka, podobné události mají vždy na cestovní ruch bohužel negativní dopad,“ obchodní ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Cestovní kancelář Fischer zatím negativní dopad na útok nezaznamenala, klienti své rezervace neruší. „Turecká riviéra je od Istanbulu vzdálená přes 700 kilometrů a létá se přímo do Antalye. V oblasti neplatí žádné restrikce ohledně bezpečnosti,“ uvedl Jan Bezděk, mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

Podle Hynka Špinara z Čedoku ceny zájezdů do Turecka byly již před posledním útokem na rekordně nízké úrovni a jejich další výrazný pokles neočekává. „Ceny zájezdů do Turecka letos meziročně poklesly v průměru o 25-30 procent,“ řekl Špinar.

Zájem o dovolené v Turecku v poslední době přitom rostl. „Kombinace výhodných cen (letos nižších až o 30-40 procent) a vysoké kvality služeb vedla k výraznému nárůstu poptávky po last minute zájezdech do Turecka v posledních dnech a týdnech,“ dodala Sedlmajerová.

 

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button