AkceZprávy

Jak chutná flamenko

Madrid, to je královský palác, úžasné galerie, spousta barů, nezapomenutelná noční atmosféra na Plaza Mayor a nádherný park El Retiro. A blízko Madridu pak leží další královské paláce jako El Escorial, Aranjuez nebo univerzitní město Alcalá de Henares.

Foto: Turespana

Ale pokud posíláte své klienty do Madridu na prodloužený víkend, určitě by měli zavítat do některého z madridských flamenkových klubů, které udržují tradiční flamenko a obohacují je o nové formy. Nejlepší tablao neboli flamenkové scény najdete na www.flamencomadrid.com.

Foto: Turespana

Jestli však chcete flamenko nejdříve ochutnat, zveme vás na flamenkový festival, jehož pátý ročník se koná v Praze na počest Mezinárodního dne flamenka – fenoménu, který pomocí spontánní hudby a tance plnými nespoutané energie, touhy i vášně oslovil celý svět a vytvořil svébytný pohled na svět i životní styl.

Po čtyři večery budou excelovat v Praze ty nejzářivější flamenkové hvězdy, které plní prestižní sály nejen doma ve Španělsku, aby připomněly osobnost legendárního tanečníka a choreografa Antonia Gadese. Od 21. do 24. listopadu 2019 vystoupí přední tanečníci Joaquín Grilo a Alfonso Losa, výjimečný zážitek slibuje světová premiéra představení Spící Carmen v podání tanečnic Irene Álvarez a Virginie Delgado či koncert, kterým festival uzavřou vynikající zpěvák Pedro El Granaín a kytarista Antonio de Patrocinio hijo.

Většinu hvězd letošního ročníku festivalu Dne flamenka mohli příznivci tohoto vášnivého hudebního i životního stylu vidět ve filmech Carlose Saury „Flamenco“ a jeho pokračování „Flamenco, flamenco“. Protagonisté letošního ročníku pocházejí z měst, kde je flamenko součástí běžného života. Joaquín Grilo se narodil v Jerezu de la Frontera – ve městě, kde se koná jeden ze dvou nejslavnějších flamenkových festivalů – Festival de Jerez. Irene Álvarez pochází ze Sevilly, která hostí druhý slavný festival – Bienal de Sevilla – a každý rok se zde také koná přehlídka flamenkové módy SIMOF (Salón Internacional de Moda Flamenca). V samé kolébce flamenka, Granadě, se narodil Pedro El Granaíno a atmosféru slavných madridských flamenkových barů nám přiblíží Alfonso Losa.

Foto: Turespana

Madrid, jak jsme již naznačili na začátku, je místem, kde se sbíhají různé flamenkové styly. Slavnou minulost i současnost flamenka si ale můžete vychutnat i ve slavné madridské galerii El Prado před obrazy Francisca Goyi. Jeho ženy oblečené ve flamenkových šatech výmluvně naznačují kořeny flamenka a vliv i na současnou španělskou módu. V Madridu se také koná jeden z nejprestižnějších festivalů, vždy v červnu každého roku, pod názvem SUMA FLAMENCA.

HLAVNÍ PROGRAM PRAŽSKÉHO FESTIVALU:

  1. 11. od 20:00 – Joaquin Grilo (Divadlo U Hasičů)
  2. 11. od 20:00 – Alfonso Losa (klub Joe)
  3. 11. od 18:00 – Irene Álvarez & Virginia Delgado (Městská knihovna)
  4. 11. od 20:00 – Pedro El Granaíno (České muzeum hudby)

Více informací: www.denflamenka.cz

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button